Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4476
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żary: Sukces Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai

Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 14:42
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:20
Autor: MDvR
Żary: Sukces Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai
Fot. użyczone
6 kwietnia w ramach Dolnośląskiej Ligi Karate Shinkyokushin odbył się turniej o Mistrzostwo Dolnych Łużyc w Żarach. Organizatorem tego przedsięwzięcia był sensei Andrzej Jasiński. Jelenią Górę godnie reprezentował Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai pod wodzą Piotra Cieślińskiego z następującymi zawodniczkami: Andżelika Soliło, Anna Półtorak, Paulina Włodarczyk, Martyna Gniewek oraz Julia Ostrówka.

Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu Postaw na Sport, który realizowany jest we współpracy Klubu z Urzędem Miasta Jeleniej Góry. Na turnieju pojawiło się 120 zawodników m.in. z Wrocławia, Kobierzyc, Zielonej Góry, Głuszycy, Jeleniej Góry, Żar, Legnicy, Wałbrzycha. Poziom walk jeleniogórskich zawodniczek stał na wysokim poziomie sportowym. Na uwagę zasługuje twarda i zacięta walka Andżeliki Soliło z utytułowaną Karoliną Chochol w której dominowała nasza zawodniczka. Soliło również podczas turnieju wystartowała w dwóch konkurencjach zdobywając dwie wysokie lokaty. Po cztery walki stoczyły dwunastoletnie zawodniczki Paulina Włodarczyk oraz Julia Ostrówka, które pokazały świetna postawę sportową oraz ducha walki.

Nasze "Atomówki" wywalczyły w znakomitym stylu następujące miejsca:

Konkurencja kumite (walka):

KUMITE 10-11 lat (dziewczęta) -45kg
I miejsce - Martyna Gniewek

KUMITE 12-13 lat (dziewczęta) -45kg
III miejsce - Julia Ostrówka
IV miejsce - Paulina Włodarczyk

KUMITE16-17 lat (dziewczęta)
II miejsce - Anna Półtorak
III miejsce - Andżelika Soliło

Konkurencja kata:
II miejsce - Andżelika Soliło

- W tym sezonie jest to nasz szósty turniej. Od września zdobyliśmy łącznie 33 medale na sześciu turniejach zarówno w kraju jak i zagranicą. Moi wychowankowie są już naprawdę na zadowalającym poziomie sportowym. Obecnie przygotowujemy się na Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin, który odbędzie się w Kobierzycach. W turnieju około 20 moich podopiecznych rywalizować będzie z zawodnikami z Rosji, Ukrainy, Holandii, Belgii. Najmłodszym zawodnikiem będzie 6 letni Konrad. Przyjazd na turniej potwierdziło już 300 zawodników. Równolegle tego samego dnia w Międzyzdrojach Andżelika Soliło będzie walczyła o tytuł mistrza Polski w federacji Kyokushinkan - mówił Piotr Cieśliński.

Gratulujemy naszym zawodnikom ogromnych postępów oraz sukcesów. Więcej informacji znajdziemy na stronie Klubu www.karatejeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group