Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6511
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Suche baki w święta i Nowy Rok

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Poniedziałek, 24 grudnia 2007, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Przykra niespodzianka może spotkać kierowców, którzy wybierają się na świąteczne odwiedziny. W Boże Narodzenie i 1 stycznia 2008 mogą zastać dystrybutory paliw zamknięte na cztery spusty.

Pisze o tym poniedziałkowa "Gazeta Prawna". – Państwowa Inspekcja Pracy zmieniła zdanie i nie uważa już stacji benzynowych za placówki użyteczności publicznej, które mogą być otwarte w święta – donosi dziennik.

Takie samo zamieszanie powstało w przededniu Wszystkich Świętych, kiedy to dystrybutorzy paliw także zagrozili, że zamkną stacje z obawy przed karami nałożonymi przez PIP. Wówczas inspektorzy uznali, że punkty mogą być otwarte. Uznali stacje za placówki użyteczności publicznej. Teraz już tak nie uważają.

– Właściciele stacji boją się, że pracownicy mogą poskarżyć się Państwowej Inspekcji Pracy. Jeśli ta pomoże im złożyć skargę do sądu, a sędziowie uznają, że właściciele złamali prawo, to grożą im surowe kary – zaznacza Dziennik w wigilijnym wydaniu.

Dystrybutorzy wolą dmuchać na zimne. I na wszelki wypadek zamkną stacje na Boże Narodzenie i Nowy Rok, by nie płacić 30 tysięcy złotych mandatu. Dlatego lepiej nie zostawiać tankowania na ostatnią chwilę, bo mogą nas czekać same problemy, radzi gazeta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~T&T 24-12-2007 9:00
A lać na ten kraj !
~Akiss 24-12-2007 11:26
a może tak zamontować dystrybutory samoobsługowe pobierające od kierowcy banknoty lub pobierające odpowiednia kwotę z karty płatniczej lub kredytowej. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu krajach europejskich (np Szwecja) i obsługa wtedy jest nie konieczna.
~? 24-12-2007 13:40
Bzdura.Orlen na Wolności czynny 24 h w święta i Nowy Rok.
~Slax 24-12-2007 15:15
Ale wielki problem... 1 dzień bez stacji paliw... To nie jest problem !!! Kto zużywa cały bak w jeden dzień ??? NIELICZNI... Stacje powinny być zamknięte !!! A Ci którzy chcą aby ich pracownicy pracowali w święta - niech płaca dodatkową koncesję itp... A i pracownikom dużo więcej - aby nie dzwonili do PIPu.... Sam jak zobaczę jakąś czynną stacje - nie omieszkam zadzwonić !!! Dajmy ludziom odetchnąć... WESOŁYCH ŚWIĄT...
~gieroj 24-12-2007 17:24
Piszecie bzdury. Jedna ze stacji w Jeleniej pracuje Non Stop w święta i w Nowy Rok, a Najlepsze jest to że ci sami pracownicy pracują w dwa dni Świąt pod rząd ( w dodatku za podstawową stawke ). Więc Święta mają z głowy.To jest dopiero wyzysk !!! <br><br> <i> Ośmielam się zauważyć, że my tylko cytujemy :-) pełnego baku na Święta - TEJO </i>
~bambino 24-12-2007 20:15
A Statoil bedzie i tak otwarty bo ja tam tankuje no motor tankuje hehe
~marcino 24-12-2007 22:55
apropo dystrybutorów samoobsługowych nie trzeba daleko szukać. wystarczy zaglądnąć do Wrocka. Przy ulicy Powstańców stacja nestle, czy jak ona tam się nazywa. Bardzo dobre rozwiązanie i do tego tania benzynka.
~moniolek 24-12-2007 23:18
no to chyba ta gazeta prawna nie dotarla do jeleniej gory stacje bp i orleny i shelle i inne pootwierane cala dobe , zeby pracownicy chociaz uslyszeli dziekuje , ale nie wlasciciele tylko patrza na zysk a do pipu nie daleko hehehe
~Gość 25-12-2007 17:40
Ja sam idę do pracy na stację w drugi dzień świąt. to jakaś bzdura, kto postawi się swojemu pracodawcy? Jęśli ktoś za mnie wniesie skargę i poprowadzi całe postępowanie karne to tak, ale nie oszukujmy się, potentat naftowy ma tyle siana że jego prawnicy udupią mnie wtedy na amen a pracę stracę już na wstępie. Pracownicy wszystkich Stacji proszą o pomoc w tej sprawie ale kto tak naprawdę oprócz nas się tym przejmuje!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group