Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7577
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Suche baki w święta i Nowy Rok

Poniedziałek, 24 grudnia 2007, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Suche baki w święta i Nowy Rok
Fot. Archiwum
Przykra niespodzianka może spotkać kierowców, którzy wybierają się na świąteczne odwiedziny. W Boże Narodzenie i 1 stycznia 2008 mogą zastać dystrybutory paliw zamknięte na cztery spusty.

Pisze o tym poniedziałkowa "Gazeta Prawna". – Państwowa Inspekcja Pracy zmieniła zdanie i nie uważa już stacji benzynowych za placówki użyteczności publicznej, które mogą być otwarte w święta – donosi dziennik.

Takie samo zamieszanie powstało w przededniu Wszystkich Świętych, kiedy to dystrybutorzy paliw także zagrozili, że zamkną stacje z obawy przed karami nałożonymi przez PIP. Wówczas inspektorzy uznali, że punkty mogą być otwarte. Uznali stacje za placówki użyteczności publicznej. Teraz już tak nie uważają.

– Właściciele stacji boją się, że pracownicy mogą poskarżyć się Państwowej Inspekcji Pracy. Jeśli ta pomoże im złożyć skargę do sądu, a sędziowie uznają, że właściciele złamali prawo, to grożą im surowe kary – zaznacza Dziennik w wigilijnym wydaniu.

Dystrybutorzy wolą dmuchać na zimne. I na wszelki wypadek zamkną stacje na Boże Narodzenie i Nowy Rok, by nie płacić 30 tysięcy złotych mandatu. Dlatego lepiej nie zostawiać tankowania na ostatnią chwilę, bo mogą nas czekać same problemy, radzi gazeta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group