Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2897
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Stypendyści Fundacji im. J. Szmajdzińskiego wyjechali do Warszawy

Czwartek, 3 października 2013, 8:41
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2013, 7:33
Autor: Angela
Jelenia Góra/Region: Stypendyści Fundacji im. J. Szmajdzińskiego wyjechali do Warszawy
Fot. Angela
34 tegorocznych stypendystów (z 36 osób) Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego wyjechało wczoraj (02.10.) rano do stolicy. Jutro odbiorą w Sejmie stypendia z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego. Dzisiaj (03.10) zwiedzą m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu i Turystyki oraz najciekawsze zakątki Warszawy.

Nad grupą młodzieży gimnazjalnej czuwa troje opiekunów z gimnazjów oraz Iwona Dobrowolska, szefowa biura poselskiego posłanki Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej i Andrzej Dobrowolski, prezes zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

- Fundacja i stypendia dla młodzieży gimnazjalnej to pomysł śp. Jerzego Szmajdzińskiego, który był inicjatorem balu charytatywnego. Podczas imprezy co roku zbierane są pieniądze dla zdolnej młodzieży z regionu – mówił Andrzej Dobrowolski. – Takie stypendia otrzymało już ponad 200 osób. Wyjazd natomiast zorganizowaliśmy po raz drugi – dodał prezes zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Dla wielu młodych ludzi, takie stypendium to coś znacznie więcej niż wyróżnienie. Dzięki Fundacji większość z nich po raz pierwszy zobaczy Warszawę, tak jak jeleniogórscy uczniowie: Marta Stachowiak z
Gimnazjum nr 3 i Kamil Borsuk z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

- Dla mnie jest to niesamowite przeżycie, bo będę w stolicy po raz pierwszy – mówiła Marta. – Zostałam wybrana przez dyrekcję szkoły, może dlatego, że uprawiam lekkoatletykę i byłam na Mistrzostwach Polski. Opłacało się ciężko pracować – dodała gimnazjalistka, która chce wykorzystać pieniądze ze stypendium na rozwijanie swojej pasji.

Ciężka praca zwieńczona średnią ocen 5,2 opłaciła się też Dawidowi Żywczakowi z Kamiennej Góry, który również będzie w Warszawie po raz pierwszy.
Stypendyści wrócą do Jeleniej Góry w sobotę rano. Jutro zwiedzą też Centrum Nauki Kopernik i Sejm.

Śp. Jerzy Szmajdziński to wieloletni poseł na Sejm i minister obrony narodowej w latach 2001-2005. Był też wicemarszałkiem Sejmu i pełnił również rolę jednego z czterech wiceprzewodniczących SLD w RP. Zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group