Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5329
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stypendia wręczone

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Region: Stypendia wręczone
Fot. UMWD
Ponad 100 sportowców, w tym pochodzący z naszego regionu biathloniści Konrad Badacz i Marcin Zawół kilka dni temu otrzymali stypendia samorządu województwa dolnośląskiego dla najbardziej utytułowanych przedstawicieli dolnośląskiego sportu.

Stypendia wręczyli marszałek Cezary Przybylski oraz Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za rozwój dolnośląskiego sportu. Samorząd województwa przeznaczył na stypendia kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Łącznie 117 sportowców otrzymało comiesięczne wsparcie sięgające od 250 zł dla najmłodszych zawodników do 1200 zł dla najbardziej utytułowanych przedstawicieli dolnośląskiego sportu. Wśród wyróżnionych są  medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani w Polsce i na świecie ale przede wszystkim młodzi sportowcy, najbardziej obiecujące i perspektywiczne talenty.

Stypendia sportowe województwa dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek województwa oraz potwierdzają rangę i znaczenie dolnośląskiego sportu, są podziękowaniem dla zawodników za wyniki osiągnięte w zawodach sportowych, którzy swoja pracą wnoszą znaczący wkład w rozwój dolnośląskiego sportu - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. - Stanowią wsparcie finansowe przygotowań do zawodów, przejazdów na treningi i umożliwienie zakupu niezbędnego sprzętu sportowego. Od lat Dolny Śląsk jest też w czołówce województw najlepiej szkolących dzieci i młodzież, o czym świadczą wyniki osiągane przez zawodników z regionu podczas młodzieżowych olimpiad i innych imprez rangi mistrzowskiej. Samorząd każdego roku przeznacza kwotę blisko 3 mln zł, która za pośrednictwem Dolnośląskich Związków Sportowych trafia do klubów. Do sportowców trafiają także nagrody sportowe – w ubiegłym roku nagrody o łącznej kwocie 350 tysięcy złotych trafiły do 60 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group