Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4224
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Studium podzieliło radnych w Karpaczu

Czwartek, 30 marca 2017, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2017, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Studium podzieliło radnych w Karpaczu
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejne podejście do projektu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tym razem zakończyło się głosowaniem, jednak wbrew woli burmistrza – minimalna większość wyraziła sprzeciw i póki co, Karpacz pozostaje przy studium z 1999 roku.

- Wyraźnie jest napisane w studium z 1999 roku: „Karpacz oczekuje na inwestorów strategicznych, którzy byliby w stanie zrealizować większe obiekty o różnych funkcjach: baseny, duże hotele, większe obiekty handlowo-usługowe. Nacisk na realizację większych obiektów powyżej 500 mkw. powierzchni zabudowy w określonych rejonach miasta należy wywierać poprzez ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego” - cytował zapis z poprzedniego studium burmistrz Radosław Jęcek. - Dzisiaj część radnych uważa, że ten zapis skutecznie broni przed dalszą rozbudową deweloperską, a ja uważam podobnie architekci, urbaniści, że należy to zmienić – ocenił burmistrz Karpacza.

Gorąca dyskusja, której przysłuchiwała się grupa mieszkańców zakończyła się głosowaniem – 6 radnych było „za”, a 7 „przeciw”. Satysfakcji z takiego obrotu sprawy nie kryli m.in. radni: Grzegorz Kubik, Wiesław Czerniak i Mieczysław Pajdzik, którzy byli wspierani przez członków Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej. Ze słów obu stron wynika, że wszyscy chcą tego samego – powstrzymać rozbudowę apartamentowców, ale każdy innymi metodami. Jedni twierdzą, że stare studium chroni Karpacz – inni przeciwnie.

W pozostałych punktach porządku obrad dokonano zmian w składach osobowych komisji stałych, prezentowano działania promocyjne oraz kalendarz (potwierdzonych na chwilę obecną) imprez na 2017 rok, zatwierdzono sieć szkół w związku z reformą oświaty (gimnazjum było przy szkole podstawowej, więc zostanie wygaszone), a także dokonano zmiany w budżecie miasta, bowiem pojawiły się środki z budżetu centralnego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W Karpaczu zostanie wykonana odbudowa nawierzchni i odwodnienie w ciągu ulicy Dzikiej za kwotę 146 tysięcy złotych (w związku z intensywnymi opadami deszczu z lipca 2012 r.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group