• Sobota, 23 czerwca 2018
  • Godz. 18:02
  • Imieniny: Wandy, Zenona
  • Czytających: 4547
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z darem życia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 listopada 2017, 16:08
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Samorząd Studencki Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował akcję zbiórki krwi, którą przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Młodzi ludzie podkreślali, że warto pomagać!

- Chcemy pomóc ludziom. Im więcej zbierzemy krwi, tym większa pomoc - powiedziała Angelika Wójcik, przewodnicząca Samorządu Studentów WEZiT. W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 40 osób, z czego połowa mogła oddać krew. - Zawsze mamy wielu chętnych, ale niestety nie każdy może oddać krew ze względów zdrowotnych - dodała studentka.

- Zawsze przyjeżdżamy tam, gdzie jest to możliwe. Każdy chętny powinien posiadać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), mieć polskie obywatelstwo, nie brać żadnych leków w tym dniu, czuć się dobrze i być po śniadaniu - powiedział Jerzy Nowakowski, lekarz RCKiK. - Krew na bieżąco jest zamawiana przez placówki lecznicze i nigdy nie jest jej za dużo - zaznaczył lekarz z Wałbrzycha.

Jedna osoba zostawia jednorazowo 450 mL krwi - mężczyzna może w ciągu 365 dni oddać 6 razy krew, a kobieta 4 razy. - Średnio na każdym wyjeździe zbieramy krew od 20-30 osób - dodał J. Nowakowski. Cała procedura - od momentu wejścia do opuszczenia punktu trwa około 40 minut.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Ile trzeba zarabiać, aby w naszym kraju godnie żyć?  7
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 22.06.2018 r.  
Miej świadomość
Polska Czarnym Koniem Mundialu 2018?  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  67
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego  3
Kultura
Koncert Nadzwyczajny Przebudzenie  4
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group