Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6031
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci Politechniki po ślubowaniu

Czwartek, 19 października 2017, 9:09
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci Politechniki po ślubowaniu
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (18.10) studenci pierwszego roku Wydziału Techniczno–Informatycznego w Jeleniej Górze Politechniki Wrocławskiej złożyli ślubowanie, stając się pełnoprawnymi studentami wydziału znajdującego się w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach. Uroczystość inauguracji roku akademickiego odbyła się w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Dziekan wydziału podkreślił, że rekrutacja w tym roku była lepsza, niż w poprzednich latach. - Na nasz wydział przyjęliśmy 68 osób, w tym 3 obcokrajowców – powiedział Maciej Pawłowski, który podkreślił również, że sukcesywnie prowadzona jest modernizacja i rozbudowa laboratriów. - Wkrótce będziemy mogli się pochwalić laboratorium energo-elektroniki czy układów cyfrowych – mówił dziekan. Była też mowa o dostępie do biblioteki cyfrowej, która jest świadectwem czasów, w których żyjemy.

- Jesteśmy bardzo otwarci, prowadzimy masę działań skierowanych na zewnątrz. Jest to m.in. Studium Talent, które jest formą współpracy ze szkołami średnimi, gdzie młodzi ludzie mają okazję przed rozpoczęciem studiów zobaczyć, jak wyglądają wykłady prowadzone przez matematyków i fizyków – powiedział M. Pawłowski, który wspomniał również o Akademii Młodych Odkrówców, skierowanej do szkół podstawowych.

W trakcie inauguracji roku odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku, wystąpili zaproszeni goście z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą na czele, a także przedstawicielami biur poselskich i senatorskiego. Z deklaracją wsparcia wystąpiła przewodnicząca Samorządu Studenckiego Teresa Karolak. Był też czas na krótki występ artystyczny oraz wykład inauguracyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group