Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7892
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studenci do książek oficjalnie

Czwartek, 9 października 2008, 15:33
Aktualizacja: 23:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Studenci do książek oficjalnie
Jutro rok akdemicki uroczyście zainaugurują studenci Ośrodka Zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej,
Fot. TEJO
Choć zajęcia prowadzone są już od przeszło tygodnia, dopiero w tym tygodniu na jeleniogórskich uczelniach odbywają się uroczystości inauguracyjne roku akademickiego.

Dziś na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego zabrzmiało uroczyste Gaudeamus igitur. To czterdziesty rok działania tej uczelni, ale pierwszy pod nowym „szyldem”. Na pierwszy rok przyjęto w sumie 750 osób.

Jutro pieśni akademicką zaśpiewają żacy z Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, który ma swoją siedzibę w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach. O godz. 10 uroczysta msza święta zostanie odprawiona w kościele pw. Jana Chrzciciela. Godzinę później rok akademicki rozpocznie się w Teatrze Zdrojowym. Z kolei w poniedziałek (13 października), 10 rocznicę istnienia obchodzić będzie Kolegium Karkonoskie. Z tej racji inauguracja będzie wyjątkowo uroczysta, a wykład wygłosi sam prof. Jan Miodek. Za tydzień oficjalnie rok akademicki zaczną studenci jeleniogórskiego oddziału Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

A studenci, choć śpiewają o radości: – Gaudeamus igitur iuvensdum sumus – (cieszmy się, dopóki jesteśmy młodzi), będą musieli raczej pomyśleć o nauce niż o ulotnych przyjemnościach życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group