Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 5041
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studenci dla studentów. Impreza udała się świetnie

Środa, 29 czerwca 2011, 14:47
Aktualizacja: 14:50
Autor: Bartłomiej Frątczak
JELENIA  GÓRA: Studenci dla studentów. Impreza udała się świetnie
Fot. Pierr
Wczoraj, 28 czerwca w jeleniogórskim Orient Expressie odbyła się mega impreza pt.: „Studenci dla studentów” zorganizowana przez Bractwo Jeleniogórskich Studentów, założone przez żaków z różnych uczelni w naszym mieście.

Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00, a zakończyła około 4.00 nad ranem. Warsztaty bębniarskie, koncerty hip-hopowe, gwiazdy jeleniogórskiego rocka, freestyle raperów, zabawa przy rytmach Dub Step – tak właśnie wyglądała multikulturowe party studenckie, które z pewnością zostanie zapamiętane przez uczestników na długi czas.

- Zebraliśmy się kiedyś ze znajomymi i podczas rozmów na przeróżne tematy wspólnie wpadliśmy na pomysł zorganizowania imprezy. Puściliśmy wici i ponieważ odzew był duży, przystąpiliśmy do realizacji naszego projektu. Udało się, więc jesteśmy zadowoleni – mówił nam Jakub Wantuła, jeden z organizatorów.

Istotnie bowiem, zabawa była przednia. Co więcej, każdy kto grał na scenie zgodził się robić to za darmo, a lokal dzięki uprzejmości Alicji Dusińskiej został udostępniony również bez opłat. Wjazd kosztował zaledwie 8 zł, a uzyskane w ten sposób pieniądze organizatorzy postanowili przeznaczyć na kolejną imprezę tego typu.

- Zauważyliśmy brak czynnika łączącego studentów wszystkich uczelni w Jeleniej Górze. Na co dzień każda uczelnia żyje swoim rytmem, a młodzi ludzie potrzebują integracji. Naszym zdaniem, zakładanie bractw studenckich to dobry pomysł, albowiem mają one na celu właśnie integrację żaków. Mówią, że najlepsze i najbardziej zgrane szkoły powstają w małych miastach – tłumaczył Michał Majewski, organizator i członek Bractwa Jeleniogórskich Studentów.

Imprezie towarzyszyła bohaterska frekwencja. Żaków przyciągnęła chęć zabawy, promocyjne ceny napojów za okazaniem legitymacji studenckiej i, po prostu, możliwość spotkania się z innymi ludźmi. W sumie sprzedano ponad trzysta wejściówek. Tak licznej frekwencji nie spodziewali się nawet organizatorzy. Większość bawiła się dobrze, choć były także osoby, którym nie podobało się takie pomieszanie subkulturowe. Cóż, eksces w wykonaniu młodych, z myślą o młodych.

- Zamierzamy organizować wydarzenia tego typu cyklicznie. Orient Express świetnie się do tego nadaje i jeśli tylko pani Alicja na to pozwoli, będziemy chcieli zaglądać tu częściej. Od października będziemy próbowali organizować różne eventy w „Kwadracie”, bowiem ten ma ruszyć już wkrótce. Jesteśmy także w trakcie próby pozyskania dość sporych funduszy z Grupy Wyszehradzkiej i mamy nadzieję, że się uda – zapowiada Karolina Konopska, organizatorka.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy i już teraz zapraszają na kolejną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group