Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5589
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Strefa dobrej roboty

Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Strefa dobrej roboty
Fot. Organizator
Ten rok jest przełomowy dla Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze nigdy w takim tempie nie przybywało miejsc pracy. – Część osób już pracuje, trwa też rekrutacja do nowych firm – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Marek Proskura.

– Liczby są imponujące. Od stycznia do grudnia 2006 w zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy powstanie około 1,2 tys. miejsc pracy. W Lubawce uruchomiony został zakład Lubatex. Wyroby tekstylne już produkuje 80 osób, docelowo będzie ich co najmniej 100 – poinformował Jarosław Buzarewicz, rzecznik KSSE.

Działalność rozpoczęła w Piechowicach firma Ceramika Marconi z grupy Polcolorit. Zakład specjalizuje się w produkcji gresowych płytek ceramicznych. Zatrudniać będzie 125 pracowników.

Przyjęcia do pracy w Kamiennej Górze rozpoczęła ProMeGla, produkująca konstrukcje metalowo – szklane, głównie elewacyjne. Drugi już swój zakład uruchomi, także w Kamiennej Górze, firma Sopp Polska – największy udziałowiec w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych na naszym kontynencie. Sopp już zatrudnia 400 osób, przyjmie kolejne 200.

W trakcie realizacji są także trzy inwestycje w Wykrotach. Na hali produkcyjnej firmy Weber Hydraulika zawisła wiecha. – Nie mamy zwyczaju świętowania przedsięwzięć niedokończonych. Dzisiaj robimy wyjątek. Wiecha wyznacza połowę czasu budowy. I – tak jak w footballu – należy nam się przerwa – mówił podczas uroczystości na placu budowy prezes Weber Hydrauliki Bernhard Herzig. Zakład przyjmie 150 - 200 osób. Kolejne 70 znajdzie zatrudnienie w spółce Lovink (branża metalowa). Natomiast HMS będzie produkować maszyny do kart magnetycznych. Na początek zatrudni 50 osób. Jeszcze w tym miesiącu zostanie na placu budowy wkopany węgiel kamienny. Przewidywany termin zakończenia tych trzech inwestycji: październik bieżącego roku.

Tymczasem pierwszą maszynę uruchomiono w zakładzie Dr. Schneider w Radomierzu, koło Jeleniej Góry. Części pojazdów samochodowych i motocyklowych (przede wszystkim z tworzyw sztucznych, a także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła) będą dostarczane do producentów znanych marek: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMW, Audi, Ford, czy Volvo. Mieszkańcy gminy cieszą się z pracy, będzie co najmniej 200 stanowisk. A w kolejnych latach następne.

Ponar Lubań uruchomi fabrykę w byłych halach Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Lubaniu. Inwestycja jest w fazie realizacji. Produkcja urządzeń hydraulicznych (m.in. kurki, zawory, pompy, sprężarki) ruszy do końca 2007 roku. Pracę otrzyma 45 osób.

Także 30 mieszkańców Jawora może liczyć na pracę w zakładzie z branży metalowej Tepco, który powstanie jeszcze w tym roku.

- Pracowników przyjmują firmy już funkcjonujące w naszej strefie. 180 osób dodatkowo zatrudnia Grupa Wydawnicza Bauer (Spółka BDN – Nowogrodzie - Wykroty), zaś 200 zatrudni po remoncie drugiej hali – kamiennogórski Autocam Poland – dodaje Marek Proskura.

<b> NIE MASZ PRACY, WYBIERZ FIRMĘ I WYŚLIJ LIST MOTYWACYJNY WRAZ Z CV: </b>

LOVINK POLSKA Sp. z o.o. WYKROTY
E’mail: rekrutacja@fkteam.pl
Fax:075 777 61 41

DR.SCHNEIDER AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o. RADOMIERZ
E’mail: katarzyna.zubrzycka@dr-schneider.com

WEBER-HYDRAULIKA Sp. z o. o. WYKROTY
e-mail: praca@weber.de
lub korespodencyjnie na adres:
WEBER-HYDRAULIK GMBH
Zu Hd.Herrn Klaus Junken
Heilbronner Straβe 30
D-74363 Güglingen

HMS Sp. z o.o. WYKROTY
sdudek@hms.lodz.pl lub korespondencyjnie na adres:
HMS Sp. z o.o. Łódź 23, skr.32

BDN Sp.z o.o. Sp.K. WYKROTY
e-mail:anna.mianowska@bdn.pl
fax:075 735 08 11

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group