Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6218
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strefa dobrej roboty

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Ten rok jest przełomowy dla Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze nigdy w takim tempie nie przybywało miejsc pracy. – Część osób już pracuje, trwa też rekrutacja do nowych firm – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Marek Proskura.

– Liczby są imponujące. Od stycznia do grudnia 2006 w zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy powstanie około 1,2 tys. miejsc pracy. W Lubawce uruchomiony został zakład Lubatex. Wyroby tekstylne już produkuje 80 osób, docelowo będzie ich co najmniej 100 – poinformował Jarosław Buzarewicz, rzecznik KSSE.

Działalność rozpoczęła w Piechowicach firma Ceramika Marconi z grupy Polcolorit. Zakład specjalizuje się w produkcji gresowych płytek ceramicznych. Zatrudniać będzie 125 pracowników.

Przyjęcia do pracy w Kamiennej Górze rozpoczęła ProMeGla, produkująca konstrukcje metalowo – szklane, głównie elewacyjne. Drugi już swój zakład uruchomi, także w Kamiennej Górze, firma Sopp Polska – największy udziałowiec w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych na naszym kontynencie. Sopp już zatrudnia 400 osób, przyjmie kolejne 200.

W trakcie realizacji są także trzy inwestycje w Wykrotach. Na hali produkcyjnej firmy Weber Hydraulika zawisła wiecha. – Nie mamy zwyczaju świętowania przedsięwzięć niedokończonych. Dzisiaj robimy wyjątek. Wiecha wyznacza połowę czasu budowy. I – tak jak w footballu – należy nam się przerwa – mówił podczas uroczystości na placu budowy prezes Weber Hydrauliki Bernhard Herzig. Zakład przyjmie 150 - 200 osób. Kolejne 70 znajdzie zatrudnienie w spółce Lovink (branża metalowa). Natomiast HMS będzie produkować maszyny do kart magnetycznych. Na początek zatrudni 50 osób. Jeszcze w tym miesiącu zostanie na placu budowy wkopany węgiel kamienny. Przewidywany termin zakończenia tych trzech inwestycji: październik bieżącego roku.

Tymczasem pierwszą maszynę uruchomiono w zakładzie Dr. Schneider w Radomierzu, koło Jeleniej Góry. Części pojazdów samochodowych i motocyklowych (przede wszystkim z tworzyw sztucznych, a także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła) będą dostarczane do producentów znanych marek: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMW, Audi, Ford, czy Volvo. Mieszkańcy gminy cieszą się z pracy, będzie co najmniej 200 stanowisk. A w kolejnych latach następne.

Ponar Lubań uruchomi fabrykę w byłych halach Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Lubaniu. Inwestycja jest w fazie realizacji. Produkcja urządzeń hydraulicznych (m.in. kurki, zawory, pompy, sprężarki) ruszy do końca 2007 roku. Pracę otrzyma 45 osób.

Także 30 mieszkańców Jawora może liczyć na pracę w zakładzie z branży metalowej Tepco, który powstanie jeszcze w tym roku.

- Pracowników przyjmują firmy już funkcjonujące w naszej strefie. 180 osób dodatkowo zatrudnia Grupa Wydawnicza Bauer (Spółka BDN – Nowogrodzie - Wykroty), zaś 200 zatrudni po remoncie drugiej hali – kamiennogórski Autocam Poland – dodaje Marek Proskura.

<b> NIE MASZ PRACY, WYBIERZ FIRMĘ I WYŚLIJ LIST MOTYWACYJNY WRAZ Z CV: </b>

LOVINK POLSKA Sp. z o.o. WYKROTY
E’mail: rekrutacja@fkteam.pl
Fax:075 777 61 41

DR.SCHNEIDER AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o. RADOMIERZ
E’mail: katarzyna.zubrzycka@dr-schneider.com

WEBER-HYDRAULIKA Sp. z o. o. WYKROTY
e-mail: praca@weber.de
lub korespodencyjnie na adres:
WEBER-HYDRAULIK GMBH
Zu Hd.Herrn Klaus Junken
Heilbronner Straβe 30
D-74363 Güglingen

HMS Sp. z o.o. WYKROTY
sdudek@hms.lodz.pl lub korespondencyjnie na adres:
HMS Sp. z o.o. Łódź 23, skr.32

BDN Sp.z o.o. Sp.K. WYKROTY
e-mail:anna.mianowska@bdn.pl
fax:075 735 08 11

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~~SLD już dziękujemy 5-07-2006 13:15
Spytajcie włodarzymiasta ile zakładów otworzyło sie w Jeleniej w ostatnich 2-3 latach? Jakoś produkcja rozwija się na potęgę, miejsc pracy przybywa wszędzie dookoła, nawet w mieścinach o wiele mniejszych, tylko u nas jakoś nic się nie rozwija, zpadła kotlina...
~Beton 5-07-2006 13:19
Sld jest spoko. Zobacz ile ludzi znalazło prace w hipermarketach!!
~Unemployed 6-07-2006 5:21
Dopóki będzie ten układ polityczny,ten prezydent,ta rada miasta to szybko nic się nie zmieni.
~Hello 6-07-2006 11:46
Ulala - faktycznie , region się rozwija , jest więcej pracy - tia... Bytheway - czy piszący artykuł mógłby dodać do artykułu ile zarabiają ludzie w takich zakładach ? Bo jakoś mi się wydaje, że w artykule są zamieszczone tylko pozytywne informacje. To sie chyba nazywa stronniczość?
~4o3 18-07-2006 12:45
Tyle pracy, że głowa boli !! Szkoda tylko, że tak mało o wolnych miejscach jest wiadomo !!!! W tym mieście trzeba mieć znajomości i to bardzo dobre bo inaczej o pracy można zapomnieć !! Wszystkie większe zakłady i urzędy są upolitycznione i zamknięte dla ludzi naprawdę ambitnych, zdolnych a przede wszystkim wykształconych !! Ale po ca zatrudniać człowieka nadającego się na dane stanowisko po 5 latach studiowania skoro kolega (koleżanka) z partii – osoba kompletnie nie nadająca się na to stanowisko dostaje pracę. Teraz w Jeleniej Górze najlepiej jest partyjniakom albo byłym wojskowym z zlikwidowanej jednostki !! Mimo wszystko życzę powodzenia młodym jak ja ludziom w szukaniu pracy !! Mam nadzieję że po 5 latach studiowania na technicznym kierunku nie będę wykładał chemii na pułki w biedronce &#61514;
~petec 28-09-2006 14:52
k...nie po 5 latach studiowania nawet półka nie potrafisz napisac, nic dziwnego ze pracy niet
~LANCEK 17-01-2007 17:02
praca jest ale zarobki żadne.banda kapitalistów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group