Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7663
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strażnik miejski uratował życie niedoszłej samobójczyni

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 14:48
Aktualizacja: 21:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Strażnik miejski uratował życie niedoszłej samobójczyni
Fot. Angela
Tuż przed godz.13 w czwartek 24– letnia mieszkanka Jeleniej Góry próbowała się powiesić na drzewie nieopodal placu do nauki jazdy przy ulicy Powstańców Śląskich. Kobietę zauważył przypadkowo przechodzący mężczyzna, który zawiadomił straż miejską. Funkcjonariuszowi udało się obezwładnić i uratować desperatkę. To była już trzecia jej próba samobójcza.

Niedoszła samobójczyni powtarzała, że nie chce jej się żyć bo nie ma męża, ani pracy. Nie może też porozumieć się ze swoją matką alkoholiczką. To z tych powodów trzeci raz kobieta próbowała się zabić. Na miejsce pożegnania się z życiem wybrała zarośnięty skwerek nieopodal placu do nauki jazdy przy ulicy Powstańców Śląskich.

Założyła sobie na szyję sznur i chciała powiesić się na drzewie. Przeszkodził jej w tym przypadkowy mężczyzna, który zawiadomił straż miejską.
- Po przyjechaniu na miejsce zobaczyłem, że kobieta siedzi w krzakach z założonym na szyi sznurkiem - mówi st. strażnik Remigiusz Szadkowski, który uratował desperatkę. - Przy sobie miała też żyletkę. Obezwładniłem ją i zdjąłem jej sznur.

Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą odwieziono kobietę do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu. Poprzednio kobieta próbowała podciąć sobie żyły. Wówczas również pomogli jej przypadkowi przechodnie, którzy zawiadomili odpowiednie służby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group