Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5204
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy na patrolach rowerowych

Piątek, 17 czerwca 2016, 11:32
Aktualizacja: 11:44
Autor: 112
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy na patrolach rowerowych
Fot. Straż Miejska
Patrole pojawiają się głównie w rejonie Zabobrza. – Są miejsca gdzie na rowerze można dotrzeć łatwiej i szybciej, niż pieszo lub samochodem. Na rowerze docieramy wszędzie tam, gdzie autem dojechać nie sposób, lub trwa to znacznie dłużej – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Strażnicy z patroli rowerowych skupiają się głównie na sprawach porządkowych. Bardzo dużo interwencji podejmują wobec właścicieli zwierząt. Dotyczy to głównie wypuszczania psów luzem oraz niesprzątania po swoich pupilach.

- Podczas patroli ścieżek rowerowych kontrolujemy ich stan, stan infrastruktury oraz oznakowania. Interweniujemy również wobec pieszych blokujących przejazd cyklistom i na odwrót - wobec rowerzystów, którzy poruszają się po chodnikach stwarzając zagrożenie dla pieszych. Patrolujemy również miejskie parki - dodaje Artur Wilimek.

Strażnicy, jeśli aura na to pozwala, pokonują na rowerach od kilku do kilkunastu kilometrów. - Poruszamy się na standardowych rowerach wyposażonych w odpowiednie kufry do przewozu podręcznego sprzętu i oznakowanych logo straży miejskiej - mówi Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group