Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4441
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strażnicy miejscy bliżej policji

Środa, 29 października 2008, 8:22
Aktualizacja: 13:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Strażnicy miejscy bliżej policji
Fot. TEJO
Od nowego roku jeleniogórska straż miejska zmieni siedzibę. Z będącej w fatalnym stanie komendy przy ulicy Pijarskiej stróże miasta przeprowadzą się do byłej paszportówki przy ul. Armii Krajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie komisariatu policji w śródmieściu.

Prace przy adaptacji parteru i piętra budynku, który starsi jeleniogórzanie kojarzą z formalnościami przy załatwianiu paszportu, rozpoczęły się dopiero niedawno. Z wcześniejszych zapowiedzi samorządowców wynikało, że remont ruszyć miał już w lipcu.

Strażnicy od dawna oczekują na przeprowadzkę. Pracują w oficynie zrujnowanej kamienicy przy ul. Pijarskiej. Od dawna nie było tam solidnej modernizacji. Jednym z postulatów stróżów miasta, którzy w sierpniu ogłosili akcję protestacyjną, było… pomalowanie pomieszczeń obecnej komendy.

Wszystko wskazuje na to, że takiej potrzeby nie będzie, bowiem za dwa miesiące – w styczniu przyszłego roku – SM przeprowadzi się na nowe. Koszt adaptacji budynku to ponad 620 tysięcy złotych.

Nowa siedziba przybliży straż miejską do ścisłego centrum Jeleniej Góry. Zdaniem mieszkańców powinno to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w śródmieściu. Nie bez znaczenia jest także bezpośrednie niemal sąsiedztwo z Komisariatem I Policji Śródmieście.

Już po przeprowadzce strażników, którzy zajmą piwnice i parter budynku przy ul. Armii Krajowej i Bohaterów Getta, ruszy remont jego pozostałych części. Znajdzie się tam miejsce na inne instytucje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group