Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8459
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strażacy z Rybnicy dostali holmatro

Niedziela, 19 lutego 2017, 9:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2017, 8:42
Autor: Joanna P.
Region: Strażacy z Rybnicy dostali holmatro
Fot. Użyczone
Wczoraj (18.02) w wiejskiej świetlicy w Rybnicy odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu do ratownictwa technicznego miejscowej jednostce OSP.

Holmatro, które otrzymali strażacy w Rybnicy, wcześniej służyło jednostce w Szklarskiej Porębie. Kiedy to oprzyrządowanie zastąpiono nowszym, Marcin Urbaniak - prezes Zarządu Gminnego OSP w Starej Kamienicy poczynił starania, aby to używane trafiło do Rybnicy. W sprawę zaangażowali się równie mocno z-ca komendanta miejskiego Radosław Fijołek oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jeleniej Górze Waldemar Wojtaś.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnicy to czterech ratowników z kursem pierwszej pomocy oraz 13 strażaków. Jednostka jest wyposażona w dwa samochody strażackie. - Sprzęt do ratownictwa technicznego to był dla nas priorytet. Rybnica jest położona bezpośrednio przy drodze numer 30, na której dochodzi często do wypadków samochodowych. Zwykle bywamy pierwsi na miejscu zdarzenia, ale bez specjalistycznego sprzętu trudno było udzielić pierwszej pomocy - przy wypadkach na drodze często dochodzi do zakleszczeń a liczy się czas – argumentuje Marcin Urbaniak. - W 2016 roku jednostka z Rybnicy miała 20 wyjazdów do zdarzeń na drogach - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group