Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7376
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Strażacy otwierają drzwi strażnic

Niedziela, 4 lipca 2010, 8:31
Aktualizacja: 9:38
Autor: Angela
REGION: Strażacy otwierają drzwi strażnic
Fot. Angela
Pokazy sprzętu ratowniczo–gaśniczego, udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa technicznego gaszenia pożarów oraz zwiedzanie strażnicy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie będzie można zobaczyć dziś podczas „Dnia otwartych strażnic” w Jeleniej Górze.

Impreza, w ramach „Dnia otwartych strażnic” oraz akcji „Stop powodziom”, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ulicy Sokoliki 6 (wejście od ul. Wolności) w Jeleniej Górze odbędzie się w godzinach 10.00 – 13.30 oraz 16.00 – 19.30.

Poza licznymi pokazami, strażnicy będą też instruować widzów. W południe strażacy wyjaśnią uczestnikom jak prawidłowo zgłaszać wszelkiego rodzaju zagrożenia przez osobę dzwoniącą na numery alarmowe 998 i 112, a chwilę później udzielą cennych wskazówek zachowywania się pod wodą.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Sudeckiej 2, której drzwi dla zwiedzających otworzą się od 10.00 do 19.00 odbędzie się pokaz sprzętu i samochodów pożarniczych. Strażnicę w tych samych godzinach będzie też można podziwiać przy ulicy Zamkowej w Kowarach, gdzie mieści się posterunek JRG nr 1.

- Serdecznie zapraszamy do zwiedzania jednostek ratowniczo-gaśniczych państwowej straży pożarnej w Jeleniej Górze, gdzie każdy z pewnością znajdzie odpowiednią atrakcję dla siebie, a ponadto dowie wielu naprawdę ciekawych i przydatnych rzeczy. Dzieci i nieletnia młodzież mogą przyjść tylko pod opieką osób dorosłych – mówi kpt. Andrzej Ciosk rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group