Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7623
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy ochotnicy walczyli na Lubańskiej

Poniedziałek, 7 października 2013, 11:19
Aktualizacja: 12:01
Autor: Angela
Jelenia Góra: Strażacy ochotnicy walczyli na Lubańskiej
Fot. Organizatorzy
Sztafeta pożarnicza 7x50 oraz celność prądem wody w tarcze i pachołki – z takimi zadaniami zmierzyli się w sobotę (5.10) strażacy ochotnicy, którzy wzięli udział w powiatowych i miejskich zawodach sportowo–pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Impreza odbyła się na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze. Tytuł najlepszej jednostki OSP zarówno miejskiej, jak i powiatowej wywalczyła drużyna OSP PMP Poland w Jeleniej Górze.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Pogoda dopisała. Poza zdrową rywalizacją, nie zabrakło tradycyjnej pysznej grochówki, którą przyrządzili strażacy OSP z ul. Wiejskiej.

- Liczyliśmy na większe zaangażowanie ze strony ochotników z powiatu, bo na tym terenie funkcjonuje ponad 20 jednostek – mówi st.kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Celem takich zawodów jest poprawa kondycji strażaków i ich współdziałania, a także integracja jednostek i wymiana między nimi doświadczeń. Zawody były połączeniem umiejętności pożarniczych z rywalizacją sportową oraz dobrą zabawą i świetną atmosferą – dodaje A. Ciosk.

W zawodach miejskich drugie miejsce zajęła jednostka OSP z Sobieszowa, a trzecie - OSP z Wiejskiej. W zawodach powiatowych drugie miejsce wywalczyli strażacy z OSP Łomnica, a trzecie - z OSP Sobieszów. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group