Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8356
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Strażacy docenieni i nagrodzeni

Środa, 19 maja 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: KAM
REGION: Strażacy docenieni i nagrodzeni
Fot. KAM
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Lwówka Śląskiego obchodzili wczoraj uroczystości związane z dniem strażaka. W czasie oficjalnego apelu nie zabrakło awansów i słów uznania.

Codziennie ryzykują życiem, aby nieść pomoc potrzebującym, walczą też z żywiołem i od wielu lat są grupą zawodową, która cieszy się największym zaufaniem wśród społeczeństwa – mowa o strażakach. Wprawdzie dzień ich patrona, świętego Floriana, przypada 4 maja, jednak dopiero wczoraj przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej strażacy zorganizowali oficjalną ceremonię. W czasie uroczystości wręczono awanse dla strażaków i słowa podziękowania.

- Dziękuje wszystkim strażakom, którzy poświęcają się ratując ludzkie życie – mówił bryg. Arkadiusz Motylki, komendant powiatowy PSP w Lwówku Śląskim. Na spotkanie ze strażakami przyszli także licznie zaproszeni samorządowcy z całego powiatu a większość awansów wręczał starosta lwówecki Artur Zych.

Na apelu była też obecna delegacja strażaków-ochotników, którzy zawsze pomagają zawodowcom w niesieniu pomocy. Niejednokrotnie to oni, jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce danego zdarzenia. Po uroczystym apelu przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group