Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7280
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strażacy apelują o ostrożność i rozwagę

Sobota, 8 sierpnia 2015, 7:57
Aktualizacja: 8:00
Autor: Karolina Matusewicz
Region: Strażacy apelują o ostrożność i rozwagę
Fot. Archiwum
Upalna pogoda powoduje niestety to, że podłoże w lasach jest suche i niewiele trzeba, by z małej iskry, niedopałka papierosa czy niedogaszonego ogniska powstał pożar, który strawi hektary lasów i zagrozić może okolicznym domostwom.

- W ostatnim tygodniu zanotowaliśmy 6 pożarów w lasach. Na szczęście były szybko zauważone i zgłoszone. Dzięki temu udało się szybko je ugasić. Spłonęło w sumie ok. 0,25 ha lasu. Lasy płonęły w Chrośnicy, Karpnikach oraz Jeleniej Górze (okolice Al. Solidarności, ul. Kruszwickiej, ul. Głowackiego). Teraz w lasach jest bardzo sucho, apelujemy więc o rozsądek przy korzystaniu z uroków obszarów leśnych – mówi oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze st. kpt. Andrzej Ciosk.

- Przypominamy o zakazie rozpalania ognisk w lesie. Pożar może powstać także od niedogaszonego papierosa, więc tutaj także apel o rozwagę. Pożary lasów są bardzo trudne do ugaszenia, przede wszystkim z uwagi na utrudniony dojazd do miejsca ognia oraz brak wody do celów gaśniczych. Pożary lasów przynoszą bardzo duże straty materialne – ginie przyroda, na której odbudowę potrzeba wiele lat – podsumowuje Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group