Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9710
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec/Jelenia Góra: Straszny Dwór z Jeleniej Góry tym razem w Zgorzelcu

Wtorek, 7 listopada 2017, 15:37
Autor: Paweł Guszała
Zgorzelec/Jelenia Góra: Straszny Dwór z Jeleniej Góry tym razem w Zgorzelcu
Fot. Organizator
Po raz kolejny na kulturalne salony wraca ogromne multimedialne widowisko „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, opera w 4 aktach”. Ostatni spektakl w Jeleniej Górze zakończył się tak dużym sukcesem, że doczekał się następnej odsłony. Tym razem będzie można go zobaczyć już 11 listopada w Zgorzelcu.

Pracownicy Filharmonii Dolnośląskiej bardzo nie lubią próżni i gdy nadarzyła się okazja ponownego zagrania widowiska operowego, od razu z niej skorzystali. Po odsłonie letniej teraz przyszła kolej na wersję jesienno-zimową. Warunki pogodowe nie pozwalają na organizację tego wydarzenia na „powietrzu”, dlatego zdecydowano się wystawić operę w gościnnych progach PGE Turów Arenie w Zgorzelcu.

Koncert odbędzie się w ramach I edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego. Ponownie na scenie będzie można zobaczyć Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, chór festiwalowy, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz solistów teatrów operowych. Za reżyserię i inscenizację tego multimedialnego wydarzenia odpowiadać będzie po raz kolejny Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej.

- Zapraszam 11 listopada na godzinę 18:00 do hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu. Będzie to widowisko niemające precedensu w tym mieście. Jesteśmy Filharmonią Dolnośląską. Nazwa zobowiązuje, dlatego gramy nie tylko w Jeleniej Górze. Mam nadzieję, że i tym razem koncert zakończy się sukcesem, tak jak było to w przypadku letniego występu na stadionie miejskim przy ulicy Złotniczej. Ponad 100 artystów, multimedia, gra świateł, dużo tańca i przede wszystkim przepiękna muzyka. Nie można tego przegapić! – zachęca do obejrzenia widowiska.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Dolnośląskiej, kasie PGE Turów Arena w Zgorzelcu (ul. Lubańska 9A) oraz w internecie na stronie: www.bilety24.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
921
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group