Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 7126
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Straciła nóżki i rączki, czeka na pomoc

Piątek, 18 marca 2011, 8:59
Aktualizacja: 13:09
Autor: Angela
Półtoraroczna Maja w piątym miesiącu życia zachorowała na sepsę, w wyniku której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na amputację. Obecnie dziecko jeździ na kosztowne konsultacje specjalistów i czeka na protezy. Można jej pomóc przekazując 1 procent podatku dochodowego.

Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście.

– Obecnie dziecko jest po amputacji rąk i nóg. Przebywa pod stałą opieką lekarską. Często musi jeździć na konsultacje do Krakowa i Poznania, co generuje dodatkowe koszty. Wymaga ciągłej i żmudnej rehabilitacji oraz przyjmowania drogich leków, których miesięczny koszt to ponad 2 tys. zł. Ponadto choroba pozostawiła dodatkowe ślady dziewczynka ma poważne problemy neurologiczne oraz urologiczne.

Teraz dziewczynka wraz z mamą przebywa w Niemczech, skąd wkrótce wróci z protezami rączek za około 20 tys., zł. W ciągu kilku miesięcy mają również zostać przygotowane protezy nóżek, a ich koszt wyniesie ok. 30 tys., zł. Niestety nie jest to jednorazowy wydatek protezy trzeba będzie wymieniać średnio co 2 lata. Jeśli Maja nie otrzymałaby w odpowiednim czasie nowych protez nerwy w kikutach kończyn mogłyby przestać reagować i dziewczynka mogłaby przestać nimi ruszać – mówi Krzysztof Dereń, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego”.

Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Mama dziewczynki nie pracuje, musi się cały czas opiekować dzieckiem. Rodzice chorej Mai i innych dzieci liczą na pomoc z zewnątrz. Okazuje się, że jest sposób, który nikogo nic nie kosztuje, przekazanie 1 % podatku na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego”. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisać KRS fundacji: 0000305648. Bezpłatny formularz PIT oraz informacje o podopiecznych fundacji dostępne są na stronie: www.naratunekdzieciom.pl
Darowizny na pomoc Mai można też wpłacać na konto: Lukas Bank 98 1940 1076 3080 2634 0007 0000 z dopiskiem Maja.

Fundacja „Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego” funkcjonuje od 2009 roku. Dotychczas pomaga kilkunastu dzieciom. W minionym roku z ich pomocy korzystała Gabrysia, dziewczynka z Legnicy, która ucierpiała w pożarze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group