Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7300
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Straci oko, bo nie miał okularów ochronnych?

Wtorek, 11 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
REGION: Straci oko, bo nie miał okularów ochronnych?
Fot. ....
Fatalny skutek miało niedbalstwo 50–letniego mężczyzny, który w pracy nie założył okularów ochronnych. Do prawego oka wpadła mu zaprawa murarska. Organ wzroku został znacznie uszkodzony.

Do poważnego wypadku przy pracy doszło piątego maja br. w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Zaprawą tynkarską nakładaną pod ciśnieniem na ścianę agregatem tynkarskim został uderzony pracownik, który przechodził obok.

– Poszkodowany został przewieziony do szpitala, niestety siatkówki, która odkleiła się podczas wypadku, nie udało się lekarzom przykleić. Obecnie pracownik przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze, gdzie czeka na kolejną operację - mówi Mirosław Kocuba, kierownik Inspekcji pracy w Jeleniej Górze.

Jeśli kolejna próba przyklejenia siatkówki poszkodowanemu nie powiedzie się, może on stracić wzrok w uszkodzonym oku. Sprawą zajęli się inspektorzy pracy, którzy sprawdzają, czy w miejscu pracy doszło do zaniedbań ze strony pracodawcy.

Jeśli za wypadek odpowiedzialny okazałby się właściciel firmy, grozi mu sprawa sądowa i nawet do 30 tys. zł kary. Tymczasem inspektorzy ostrzegają i apelują do pracowników firm budowlanych, aby przestrzegali przepisów BHP i sami zwracali uwagę na pracę w kompletnym stroju roboczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group