Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8408
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stoki pod kontrolą

Wtorek, 25 stycznia 2022, 5:55
Autor: 112
Region: Stoki pod kontrolą
Fot. Archiwum Policji
W sobotę (22.01) jeleniogórscy policjanci na stoku Kopa w Karpaczu prowadzili działania edukacyjno-prewencyjne dla najmłodszych w ramach działań „Bezpieczne Ferie” oraz „Bezpieczny stok”. Edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu, szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach w kasku, a także najmłodszym rozdawali odblaski.
Na stokach działania prewencyjne wykonują policyjne patrole narciarskie już od kilku lat. Głównym ich celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy – informuje. podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

# Dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk). Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna, zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group