Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 10237
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sto latarni do remontu

Środa, 15 czerwca 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:32
Autor: agrzywacz
Jelenia Góra: Sto  latarni do remontu
Fot. agrzywacz
Miasto ogłosiło przetarg na remont około sto ulicznych, przydrożnych latarni. Około 20 z nich zostanie wymienione, pozostałe będą odrdzewione, wzmocnione i odmalowane. Remont drogowego oświetlenia ma się zakończyć 30 września br. Koszt tych robót będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu.

Przedsiębiorcy specjalizujący się w remontach przydrożnego oświetlenia mogą składać swoje oferty do 27 czerwca br. O tym, kto wykona zadanie, zadecyduje najniższa cena.

W ramach remontu około 20 latarni zostanie wymienione na nowe, około 30 sztuk zostanie wzmocnione i pomalowane. Kolejne 20 latarni zyska nowe oprawy. Samo malowanie przewidziane jest dla 30 procent wszystkich remontowanych słupów. Prace mają się rozpocząć w lipcu i zakończyć dwa miesiące później.

- W ostatnim czasie dużo mówiło się o wymianie wszystkich latarni na energooszczędne. Na to jednak jak na razie nie ma pieniędzy. Co roku remontujemy natomiast po około 100 sztuk istniejących przydrożnych latarni. W tym roku modernizacji poddane zostaną te, które są w najgorszym stanie, w tym, m.in. przy ul. Ogińskiego, Wolności, al. Jana Pawła II, w Cieplicach i w innych miejscach. O tym, ile dokładnie tych latarni zostanie wyremontowane zadecyduje cena, jaka pojawi się w najtańszej ofercie. Mamy bowiem pewną kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie i być może uda nam się za nią zmodernizować nie sto, a np. 120 sztuk – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group