Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8064
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sto lat na cześć Mistrzów w cieplickim Norwidzie

Piątek, 5 czerwca 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:18
Autor: Tina Boś
Jelenia Góra: Sto lat na cześć Mistrzów w cieplickim Norwidzie
Fot. Weronika Gromada
W auli szkolnej II LO im. C.K. Norwida miało miejsce wyjątkowe spotkanie. W tym roku mija 60 lat od zdobycia przez uczniów naszej liceum tytułu Mistrza Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Na jubileusz przybyli członkowie złotej drużyny. Przed rozpoczęciem uroczystości została wyświetlona prezentacja o drużynie w czasach jej świetności.

Zebranych gości i delegacje klas przywitał prowadzący spotkanie Sebastian Pikur. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Iwona Kumek. Jako pierwszy z gości przemawiał Stefan Bałkowski, który przybliżył zebranym początki szkolnego koła sportowego, które było pierwszym krokiem w drodze na szczyt.

Kolejny mówca przedstawił w bajkowy sposób wspomnienie tamtych mistrzostw, umiejscawiając wydarzenie „za siedmioma górami” , szkołę określając jako „królestwo”, w której rządzi „Królowa”. A w tej całej historii byli oni, „wojowie”, pod zwierzchnictwem dwóch „Magów”. To Feliks Kansy i Józef Chmurzyński). Dzielna drużyna ku chwale szkoły i zdziwieniu wszystkich zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Nie była to jednak wygrana bez wyrzeczeń, jak stwierdził następny z gości. Złota drużyna jako jedna z nielicznych na Dolnym Śląsku trenowała ok. dwanaście razy w tygodniu, nawet w Wigilię od rana do wieczora pracowali na swój sukces. Na koniec głos zabrał przedstawiciel Rady Cieplic, podsumowując „baśniową” wersję wydarzenia sentencją „ I żyli długo i szczęśliwie”.

Podczas uroczystości została odsłonięta pamiątkowa tablica, poświęcona zdobyciu mistrzostwa Polski przez złotą drużynę, którą ufundował Marek Rychlewski. Na zakończenie zebranym gościom zostały wręczone upominki, po czym uczniowie odśpiewali spontaniczne „Sto lat” na cześć Mistrzów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group