Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8395
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sterta odpadów za „handlówką”

Środa, 26 sierpnia 2009, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:09
Autor: Angela
Jelenia Góra: Sterta odpadów za „handlówką”
Fot. Angela
Z odpadów budowlanych miała zostać utwardzona powierzchnia skarpy na tyłach szkoły „handlówki”. I sam pomysł był dobry, gorzej było z wykonaniem. Zamiast budowlanego gruzu przywieziono bowiem stertę odpadów budowlanych zmieszanych ze śmieciami i plastikami. Obecnie sprawą zajął się wydział ochrony środowiska, który dopilnuje, by szkodliwe dla środowiska elementy zostały usunięte.

Była koncepcja zagospodarowania placu i szczytny cel, który miał być zrealizowany tanim kosztem. Na skarpie za Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz za pobliskimi budynkami planowano utwardzenie terenu. Miał on służyć m.in. za miejsce do zabaw okolicznych dzieci i teren dla uczniów „handlówki”.

Materiał do utwardzania dowiózł budowlaniec. Korzyść miała być obopólna, a realizacja zgodna z prawem o ochronie środowiska. Ustawa o zagospodarowaniu odpadami dopuszcza bowiem możliwość utwardzania nawierzchni odpadami budowlanymi. Budowlaniec pozbyłby się więc gruzu, a szkoła i mieszkańcy otrzymaliby tani materiał do utwardzenia gruntu.

Problem zrodził się jednak, kiedy właściciel gruzu wykonał dla przyjmujących "niedźwiedzią przysługę". Zamiast czystego gruzu nawiózł stertę gruzu zmieszanego z odpadami m.in. plastikowymi wiadrami, papierami, elementami łazienek itp.

Sprawę zgłoszono ochronie środowiska, która teren zbadała i wydała decyzję usunięcia sterty nieczystości lub wyselekcjonowanie odpadów od gruzu do 7 września br. Pomysłodawcy utwardzania nawierzchni już zapowiedzieli, że wywiążą się z zaleceń, wyselekcjonują odpady a resztę zasypią ziemią i posieją tam trawę.

Jeśli właściciele terenu nie wywiążą się obietnic sprawa może trafić do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group