Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8773
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Staw do rekultywacji

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, 6:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Staw do rekultywacji
Fot. UG Mysłakowice
Duży staw w parku królewskim w Mysłakowicach już wkrótce ma powrócić do dawnej świetności. Specjalistyczna firma Aqu Clean Service z Chęcin rozpoczęła biologiczne oczyszczanie, rekultywację, odmulanie a także usuwanie odorów pochodzenia organicznego w tym zbiorniku wodnym.

Zastosowana metoda przy użyciu specjalnych mikroorganizmów pozwala na przywrócenie równowagi biologicznej ekosystemu w akwenie wodnym. Dzięki specjalnym preparatom likwiduje się odory gnilne, zmniejsza się osady mułu, eliminuje emisję siarkowodoru i amoniaku.

Przed przystąpieniem do rekultywacji stawu poddano szczegółowej analizie próbki wody, osadów dennych i innych parametrów niezbędnych do ustalenia wymaganej dawki mikroorganizmów, którą w odpowiedni sposób zaaplikowano do zbiornika – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Dodatkowo planuje się nasadzenia roślinności wodnej, która będzie wspomagać naturalne procesy samooczyszczania się zbiornika. Staw będzie monitorowany poprzez okresowe analizy laboratoryjne stanu czystości wody aż do momentu uzyskania oczekiwanego wyniku. Co ważne stosowana metoda biologiczna, jest znacznie tańsza od metod chemicznych i mechanicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

62
85%
Cieszy
2
3%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
0
0%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
889
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group