Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2809
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Statuetki w podzięce dla wolontariuszy

Piątek, 27 stycznia 2017, 9:15
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 8:25
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Statuetki w podzięce dla wolontariuszy
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (26.01) w jeleniogórskim Ratuszu ponad dwadzieścia firm, instytucji, szkół i osób prywatnych otrzymało z rąk prezydenta miasta Marcina Zawiły, starosty powiatu Anny Konieczyńskiej i zastępcy prezydenta miasta Jerzego Łużniaka statuetki „Wolontariusz 2016”. Wydarzenie to było efektem prac „Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa”, która bardzo aktywnie działa na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Rocznie w ramach „Koalicji” przeprowadzonych jest około 80 imprez dotyczących bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

- Wszyscy bardzo ciężko pracujemy przez cały rok w „Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa”. W ramach naszej działalności wspieramy różne instytucje, takie jak: szkoły, przedszkola, spotykamy się osobami starszymi i edukujemy wszystkich jak zachować się w dniu codziennym żebyśmy byli bezpieczni - powiedziała st. sierż. Beata Sosulska-Baran współorganizator wczorajszego wydarzenia.

- Mamy wielką pomoc od naszych przyjaciół, którzy nas wspomagają. Dzięki ich środkom mogliśmy kupić odblaski i przeprowadzić akcję „Odblaskowy uczeń”. Niedługo będziemy rozdawać kamizelki odblaskowe, kupujemy różnego rodzaju sprzęty dydaktyczne dla szkół. Tutaj chciałbym podziękować za zaangażowanie jeleniogórskich szkół w działaniach koalicji, które dają nam wolontariuszy, a bez nich większość wydarzeń nie mogłoby się odbyć i dzisiaj wręczając statuetki „Wolontariusz 2016” dziękujemy im za pomoc – mówił Grzegorz Rybarczyk współorganizator uroczystości.

Jednym z laureatów została Grupa Karkonoska GOPR, która chętnie uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem i cieszymy się z nagrody. Przypomnę, że Grupa Karkonoska GOPR istnieje od 1952 roku i nasi ratownicy jako pierwsi po wojnie wolontariusze działali w Karkonoszach - powiedział prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki.

Z dużym uznaniem o wolontariuszach mówił Andrzej Marchowski, który w imieniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odebrał statuetkę „Wolontariusz 2016”. - Działanie wolontariuszy w takich akcjach jest kluczowe. Musimy wiedzieć, że to są osoby , które nie muszą niczego takiego robić, one po prostu chcą pomagać, chcą robić coś sensownego i tu jest także duży ukłon w stronę tych młodych wolontariuszy ze szkół średnich i gimnazjalnych, że chcą robić coś dla drugiego człowieka – stwierdził.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group