Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 9895
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Starosta podarował narty

Środa, 6 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 6 grudnia 2006, 11:34
Autor: TEJO
O ciekawy eksponat wzbogaciło się Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

To narty Jacka Włodygi, starosty jeleniogórskiego i specjalisty Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej (FIS). Na podarowanych placówce „deskach” w latach młodości starosta Włodyga skakał na różnych skoczniach jako zawodnik Klubu Sportowego Śnieżka w Karpaczu. Osiągał sukcesy. Był, między innymi, mistrzem okręgu dolnośląskiego.

Po zakończeniu kariery sportowej J. Włodyga zajął się, między innymi, inżynierią i opracowaniem projektów budowy skoczni narciarskich. Przyczynił się do konstrukcji kilku takich obiektów na całym świecie. Znany jest także jako komentator telewizyjny zawodów w skokach narciarskich różnej rangi.

Narty skokowe umieszczone zostały na ekspozycji stałej poświęconej rozwojowi sportów zimowych w Karkonoszach. W karpackim Muzeum Sportu i Turystyki znajdują się już pamiątki po dwóch wybitnych skoczkach narciarskich: Stanisławie Marusarzu oraz Adamie Małyszu, którzy skakali na skoczniach w Karpaczu.

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
531
Tak
43%
Nie
52%
Jest mi to obojętne
5%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Co zawiera nowy plan pokojowy? O co naprawdę chodzi w tych negocjacjach?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Kilometry
Dlaczego w Jeleniej Górze zlikwidowano tramwaje?
 
Inwestycje
Kolejne drogi w powiecie karkonoskim wyremontowane
 
Aktualności
Otwarto Pasiekę Edukacyjną
 
Pogodowo
Rano będzie "szklanka"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group