Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8752
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stare ale jare!

Środa, 31 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 31 stycznia 2007, 18:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Stare ale jare!
Fot. Krzysztof Knitter
Sześćdziesiąt doskonale zachowanych samochodów z dawnych lat wyjechało w środę rano w dalszy etap 69. Rajdu Zimowego sprzed hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

Stolica Karkonoszy była jedynym polskim miastem, w którym zatrzymali się na noc z wtorku na środę rajdowcy. Pokonują dystans z Holandii do Austrii. Metę rajdu zorganizowano w Wiedniu, 2 lutego.

Samochody budziły podziw zebranych, choć nie było dane obejrzeć tych aut tym, którzy lubią dłużej pospać. Rajdowcy wystartowali. Bowiem, między godz. 7 a 8. Na hotelowym parkingu, niczym w muzeum motoryzacji, stały dawne modele volvo, lancii, mercedesa, peugeota, alfa-romeo i wielu innych.

Właściciele tych aut, pasjonaci tzw. old timerów, utrzymują perfekcyjnie liczące kilkadziesiąt lat pojazdy. W trakcie rajdu jadą ze średnią prędkością około 50 km na godzinę. Choć wśród uczestników nie brakuje posiadaczy pojazdów sportowych, które są w stanie jechać znacznie szybciej.

– Te zawody są raczej imprezą towarzyską, szansą na spotkanie się, wspólne rozmowy i wielką przygodę. Oczywiście ważny jest też element rywalizacji, ale nie jest to sprawa pierwszoplanowa – powiedział nam jeden z uczestników rajdu, siedzący za kierownicą volvo z lat 50-tych ubiegłego wieku, nieco przypominającego stary model warszawy również z tamtego okresu.

Spory stres przeżyli pracownicy ochrony hotelu. Samochody rajdowców są bardzo drogie. W nocy trzeba było ich pilnować jak oka w głowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group