Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2072
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stare, ale drogie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 czerwca 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Giełda kolekcjonerska: niewielu wystawców, wygórowane ceny.

Już po raz ósmy jeleniogórscy kolekcjonerzy i nie tylko, spotkali się w ogrodzie Muzeum Karkonoskiego na tradycyjnej giełdzie kolekcjonerów.
Imprezę, jako jednych z większych kolekcjonerskich wydarzeń w Polsce, zauważył ostatnio tygodnik Newsweek.

Tymczasem, mimo takiego nagłośnienia i sprzyjającej pogody zjawiło się mniej zainteresowanych niż w ubiegłym roku. Nie zabrakło, oczywiście, ciekawych eksponatów, ale barierą najczęściej okazywała się cena. Zdaniem wielu – wygórowana.

Przeważały kolekcje drobnych zabytkowych przedmiotów takich jak monety, medale, karty pocztowe, mapy oraz historyczne już dziś, dawne przedmioty codziennego użytku.

– Szkoda, że na takiej imprezie ceny są z sufitu, podobnie jak na jarmarku staroci we wrześniu. Pewnie niektórzy wystawcy liczą na wypchane portfele Niemców – mówi pan Jerzy, który odwiedził giełdę. – Kilka euro za zwykłą figurkę z la 30-tych! Na aukcjach w internecie jest taniej – dodał.

Niemców i Czechów można było zauważyć, ale niezbyt często – podobnie jak jeleniogórzanie i przybysze spoza miasta – sięgali do kieszeni. Goście, jeśli coś kupili, to drobne kolekcjonerskie gadżety. Poważnych transakcji nie zauważyliśmy.
Widzieliśmy gospodarza imprezy Stanisława Firszta, dyrektora Muzeum Karkonoskiego, który na stoiskach poszukiwał dawnych „skarbów”.

Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnych giełdach, frekwencja będzie wyższa, a ceny – bardziej przystępne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~xxx 24-06-2007 21:15
Pani C.jak zawsze cudowny kapelusz. Pozdrawiam Gorąco
~czester 24-06-2007 22:57
Witam, ja tez tam bylem i kupilem kilka starych kartek z karpacza –lecz troszeczke mnie boli kieszen. Popieram takie imprezy!!!!
~jakie naglosnienie 24-06-2007 23:49
?jakie nagłośnienie wydział promocji nic NIC nie robi. Za co oni kasę biorą?
~kosa 24-06-2007 23:53
pierwsze slyszę że taka Gielda kolekcjonerska miala miejsce !! w Jeleniej Górze – musial być bardzo nieudolnie zoorganizowana zwlaszcza reklamowo – marketingowo. Musieli to organizować nieudaczniki – bo z chęcią bym przybyl z kolegami na cos takiego , ale nic nie wiedzalem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group