Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5633
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica doceniona przez Euroregion Nysa

Wiadomości: Region
Niedziela, 22 grudnia 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Mea
Fot. Archiwum Gminy
W Waltersdorf (Góry Żytawskie) odbyła się uroczystość wręczania dorocznych nagród Euroregionu Nysa. Gmina Stara Kamienica wraz z czeskim partnerem Jizerky Pro Vas o.p.s. zdobyły pierwsze miejsce w kategorii "Rozwój wspólnego regionu urlopowego".

Nagrodę odebrali Katerina Preusslerova i Stanislav Pelc z Jizerky oraz wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek. – Cieszymy się bardzo z wyróżnienia, tym bardziej, że współpraca z czeskimi partnerami prężnie się rozwija i nasi mieszkańcy chętnie współpracują z Czechami – zaznaczył Wojciech Poczynek, wójt Starej Kamienicy.

Nagroda została przyznana za realizację dwóch wspólnych projektów, dofinansowanych przez Euroregion Nysa. - Pierwszy projekt pt. „Park leśny na polanie słonecznej polegał na utworzeniu parku leśnego z pięknymi, drewnianymi rzeźbami. Prace te zostały wykonane podczas pleneru rzeźbiarskiego, gdzie reprezentowałem Starą Kamienicę i wykonałem oryginalną ławkę. Ponadto dzieci ze starej kamienicy przyjechały do małej osady Prichowice koło Jizerky i posadziły tam świerki. Z kolei w jednym z naszych sołectw, w Kopańcu, dzieci czeskie posadziły lipę – mówił Adam Spolnik, kierownik do spraw kultury i promocji.

- Drugi projekt nosił nazwę „Odbudowa kapliczki Św. Gotharda – kulturalne dziedzictwo”, który polegał na odbudowie tej kapliczki znajdującej się niedaleko Prichowic. Specjalnie do niej wykonałem drewnianą rzeźbę Św. Gotharda – dodał.

Już planowany jest kolejny projekt, tym razem dotyczący „Miejsc tradycji”, polegający na sieciowym oznakowaniu atrakcji rzemieślniczych. Planowane jest ustawienie tablic-witaczy, w miejscowościach gminy Stara Kamienica oraz informacji o rzemieślnikach tu tworzących np. o Pracowni Witraży w Antonowie, czy też Galerii Wysoki Kamień w Kopańcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~RIKARDINIO17 22-12-2013 9:55
TYLKO KLASKAC BRAWO ZA INICJATYWE I WYNIKI!
~123bb2 22-12-2013 11:16
Gminy urlopowej ? bez bazy gastronomicznej ? No to pogratulować wyboru...
~sas 22-12-2013 17:48
gmina, hihi, gdzie z oczyszczali ścieków ciągle unosi się cuchnący odur, a awaria goni awarię, w ostatnich dniach cały turystyczny Barcinek został zasmrodzony z tejże oczyszczali leciało coś co z rzeki ''ładnie pachniało'' a się tylko nagradzać umieją ,brawa dla władzy ,brak słów aby wyrazić oburzenie kiedy w tej Polsce zapanuje ład i porządek i da się normalnie żyć
~obserwatorek 22-12-2013 20:04
Pewnie ta nagroda jest za skwerek z altaną i kominkiem gdzie przesiadują lumpy okoliczne zaopatrujące się w alkohol w sklepiku radnego pod oknami gimnazjum .
~Mauro007 22-12-2013 22:02
Juz odezwalo sie grono hejterow, a niech powie jeden z drugim trzecim ile zrobili dla tej gminy aby wspomoc jej rozwoj , najlepiej siedziec przed monitorem i wytykac jak zle i niedobrze fajnie jest brac ale dac tez czasami wypada.
~olo 23-12-2013 8:07
Z ka...lizą wszystko prawda- co chwilę awaria, rzeka nieczystości, fetor a za podłączenie żądają kilku tysięcy zł i straszą ludzi wytypowanych przez siebie (jako wg nich zdolnych finansowo do zapłaty) i nakazują jak najszybsze podłączanie się... ŻENADA!!! Dziwna a...logia do działań ekipy ze wsi Wilkowyje- być może jakaś inspiracja zaistniała... Nagrody każdy chętnie odbiera a robić nie ma komu :-D
~qqpa 23-12-2013 10:24
urwało mi tekst księżniczce przyjęli sprzątaczkę ;-))
~jan23 23-12-2013 16:42
Kiedy skończy się to bajerowanie poczynkowe ? Przecież ten facet nie nadaje się do zarządzania gmina .Kolesiostwo i koniunkturalizm Wirtualne finanse, wirtualna spółka z długami i lawirowanie na krawędzi zarządu komisarycznego Gminy. Kończ Waść Poczynek i wstydu oszczędź !
~ 23-12-2013 19:55
Brawo wioski! Jeszcze tylko uprzątnijcie krowie placki z dróg i już będzie można do was pojechać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group