Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7699
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpniki: Star z Karpnik z drugim życiem w Ameryce

Sobota, 17 kwietnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Karpniki: Star z Karpnik z drugim życiem w Ameryce
Fot. OSP Karpniki
Nietypową szansę na drugie życie otrzymał prawie 40 – letni star, który do tej pory służył strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach. Pojazd trafi do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejedzie liczącą 20 tysięcy kilometrów trasę z Florydy na Alaskę i z powrotem.

Jakiś czas temu wyposażenie jednostki OSP w Karpnikach wzbogacił mercedes przekazany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Zastąpił on wysłużonego, ale w pełni sprawnego stara 266, którego w tej sytuacji strażacy z Karpnik postanowili wystawić na sprzedaż. Na ich ofertę odpowiedział właściciel firmy przewozowej z Florydy, który ma wobec swojego nabytku bardzo konkretne, a jednocześnie nietypowe plany.

Nasz star dzięki pasjonatom przejedzie przez całe Stany Zjednoczone - z Florydy aż na Alaskę – mówi Kamil Hartwig z OSP Karpniki. - To wydarzenie będzie filmowane od momentu wyjazdu z naszej remizy, przez transport do Ameryki po metę na Alasce. Według założeń, nasz były wóz zachowa wygląd zewnętrzny pojazdu strażackiego. Przeróbce będzie podlegało jego wyposażenie, aby stał się pojazdem przystosowanym do wypraw. Po zakończeniu przejazdu przez USA, wóz trafi na Florydę, gdzie będzie uświetniał imprezy polonijne - informuje Kamil Hartwig.

Twoja reakcja na artykuł?

60
83%
Cieszy
6
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
5
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group