Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7372
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Staną na kobiercu

Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Staną na kobiercu
Fot. goral
Trzydzieści siedem ceremonii ślubnych zaplanowano na grudzień. To więcej niż w ubiegłym roku, ale do rekordów z lat 80., kiedy zawierano kilkadziesiąt małżeństw, wciąż daleko.

Zdaniem Janusza Milewskiego, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, powoli kończy się niechęć par do stanięcia na ślubnym kobiercu. - Choć rewolucji jeszcze nie ma, bo zwykle w okresie świątecznym Polacy żenią się i wychodzą za mąż chętniej - uśmiecha się kierownik Milewski.
Nowożeńcy coraz częściej mówią, że w tych zwariowanych czasach potrzebują stabilizacji i pewności, które daje im małżeństwo. - Kochający człowiek przy boku jest cenniejszy niż nowa komórka czy samochód - tłumaczą.

Jak dowiedzieliśmy się w jeleniogórskim USC, w nadchodzącym miesiącu w urzędzie zaplanowano zawarcie 28 związków. Tylko dziewięć par weźmie śluby wyznaniowe w kościołach. Takiego zachwiania proporcji dawno nie było, od kiedy wprowadzono możliwość konkordatowych ślubów, usankcjonowanych sakramentem w świątyniach.
Wśród jeleniogórskich nowożeńców większość to Polacy, ale jest też Ukrainka, Włoch oraz Norweg.
- Są już pary, które planują wziąć ślub w karnawale, w styczniu, ale ten "nabór" dopiero się rozkręca - mówi Janusz Milewski.

Zwiększenie liczby ślubów daje więcej zajęcia salonom mody ślubnej i restauratorom. Przyjęcia weselne organizowane są tradycyjnie nie w Jeleniej Górze, ale w podmiejskich zajazdach czy karkonoskich pensjonatach.

Według naszych rodaków instytucja małżeństwa jest coraz bardziej popularna. Że tak nie jest uważa zaledwie 7 proc. Polaków i 5 proc. Polek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group