• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 10:24
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 5393
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Staną na kobiercu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:39
Autor: TEJO
Fot. goral
Trzydzieści siedem ceremonii ślubnych zaplanowano na grudzień. To więcej niż w ubiegłym roku, ale do rekordów z lat 80., kiedy zawierano kilkadziesiąt małżeństw, wciąż daleko.

Zdaniem Janusza Milewskiego, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, powoli kończy się niechęć par do stanięcia na ślubnym kobiercu. - Choć rewolucji jeszcze nie ma, bo zwykle w okresie świątecznym Polacy żenią się i wychodzą za mąż chętniej - uśmiecha się kierownik Milewski.
Nowożeńcy coraz częściej mówią, że w tych zwariowanych czasach potrzebują stabilizacji i pewności, które daje im małżeństwo. - Kochający człowiek przy boku jest cenniejszy niż nowa komórka czy samochód - tłumaczą.

Jak dowiedzieliśmy się w jeleniogórskim USC, w nadchodzącym miesiącu w urzędzie zaplanowano zawarcie 28 związków. Tylko dziewięć par weźmie śluby wyznaniowe w kościołach. Takiego zachwiania proporcji dawno nie było, od kiedy wprowadzono możliwość konkordatowych ślubów, usankcjonowanych sakramentem w świątyniach.
Wśród jeleniogórskich nowożeńców większość to Polacy, ale jest też Ukrainka, Włoch oraz Norweg.
- Są już pary, które planują wziąć ślub w karnawale, w styczniu, ale ten "nabór" dopiero się rozkręca - mówi Janusz Milewski.

Zwiększenie liczby ślubów daje więcej zajęcia salonom mody ślubnej i restauratorom. Przyjęcia weselne organizowane są tradycyjnie nie w Jeleniej Górze, ale w podmiejskich zajazdach czy karkonoskich pensjonatach.

Według naszych rodaków instytucja małżeństwa jest coraz bardziej popularna. Że tak nie jest uważa zaledwie 7 proc. Polaków i 5 proc. Polek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
798
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group