Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3087
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Stadion w finale!

Wtorek, 9 czerwca 2020, 6:05
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2020, 11:11
Autor: WAC
Karpacz: Stadion w finale!
Fot. UM Karpacz/fot. Rafał Kotylak
Stadion im.Ireny Szewińskiej w Karpaczu znalazł się w finale prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Organizatorem konkursu, który w tym roku obywa się już po raz 24. jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami.

Konkurs ma propagować i wspierać działania dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promować modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. W skład Kapituły Konkursu wchodzą Laureaci, Członkowie Jury Konkursu, osoby reprezentujące partnerów, patronów Konkursu oraz przyjaciele wspierający idee ”Modernizacji Roku & Budowy XXI w.”

Stadion im. Ireny Szewińskiej znalazł się wśród 66 budowli, na które można głosować w finale konkursu. W swojej podkategorii (obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji) stadion spod Śnieżki zajmuje obecnie drugie miejsce. Głosowanie potrwa do 3 sierpnia.

Stadion lekkoatletyczny w Karpaczu przez wielu uważany jest za najpiękniej położony tego typu obiekt w Polsce. Jego budowa kosztowała około 26 milionów złotych. Część tej kwoty pochodziła z dotacji jaką Karpacz otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Oprócz pełnowymiarowego boiska piłkarskiego oraz bieżni z certyfikatem PZLA, w obiekcie dostępne są: pumptrack, kalistenika, boisko do siatkówki plażowej oraz tor do biegania czy jazdy na rolkach wokół stadionu. W budynku na stadionie jest sala audiowizualna na 50 osób i mniejsza sala konferencyjna, sauna, ogólnodostępne toalety i siłownia z zapleczem sanitarnym.

Twoja reakcja na artykuł?

35
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group