Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7058
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej gotowy na dużą imprezę

Wtorek, 19 lipca 2016, 8:18
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej gotowy na dużą imprezę
Fot. Przemek Kaczałko
W ostatni weekend lipca (30–31.07) spółka Termy Cieplickie będzie organizatorem 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Będzie to pierwsza tak duża impreza na stadionie przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze, gdzie wczoraj (18.07) odbyła się konferencja prasowa organizatorów.

Wyremontowany za ponad 16 milionów złotych stadion piłkarsko-lekkoatletyczny dopiero teraz doczeka się pierwszej poważnej imprezy z królową sportu. Przygotowania trwają już od dłuższego czasu. Kilka tygodni temu – w wielkiej tajemnicy – przeprowadzono mityng, który dał lekkoatletycznemu związkowi odpowiedź, czy obiekt jest gotowy na zawody.

- Oferta Term Cieplickich była najciekawsza i taką mamy politykę, żeby młodzieżowe imprezy przekazywać tam, gdzie jeszcze tego nie było. W dużych miastach jest przesyt imprez sportowych i kulturalnych - wyjaśnił Paweł Olszański, ekspert Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Oferta Term Cieplickich była najciekawsza. Bardzo uspokoiliśmy się po zawodach dla młodzieży jakie tu zrobiliśmy – dodał były wiceprezes PZLA przyznając, że przy projektowaniu stadionu w Jeleniej Górze nie zdecydowano się podnieść kategorię obiektu, aby można było organizować na nim większe imprezy typu mistrzostw juniorów czy seniorów.

- Po mistrzostwach Europy, gdzie Polacy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej chcemy przyciągnąć jak największą liczbę mieszkańców Jeleniej Góry, żeby mieli okazję popatrzeć z bliska jak wyglądają zawody lekkoatletyczne – powiedział zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Zawody odbędą się w dniach 30-31.07.2016 r. (sobota, niedziela) w godz. 12:00 – 18:00. Kibice będą mogli odbierać bezpłatne wejściówki od przyszłego poniedziałku (25.07 w godz.10:00 – 18:00) w kasie hotelu Karkonosze przy ul. Złotniczej 12 lub w tzw. kasie pierwszeństwa w Termach Cieplickich.

Parking żwirowy dla widzów będzie wyznaczony przy ul. Powstańców Śląskich. Zapewniony będzie też punkt gastronomiczny, a w centrum miasta zapowiadana jest strefa kibica z telebimem transmitującym zawody „na żywo”, aby zachęcić jeleniogórzan do przybycia na stadion.

Szczegóły na temat zawodów, w których weźmie udział ponad 400 zawodników – w tym harmonogram – dostępne na specjalnie utworzonej stronie internetowej: http://parksportowy.pl/mmp2016

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group