Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11718
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Stadion na plusie

Piątek, 11 marca 2022, 6:05
Autor: WAC
Karpacz: Stadion na plusie
Fot. UM Karpacz
Poprzedni rok był korzystny dla stadionu lekkoatletycznego im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Mimo pandemii obiekt, głównie dzięki organizowanym na nim zgrupowaniom kadry narodowej, przyniósł zysk.

Mimo ograniczeń pandemicznych w obiekcie udało zorganizować się kilka mityngów, kurs instruktorski PZLA i Mistrzostwa Polski U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W ostatniej imprezie podczas dwudniowych zmagań rywalizowało ponad 900 zawodników. Do Karpacza dzięki umowie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki regularnie przyjeżdżali na zgrupowania sportowcy z kadry narodowej oraz młodzieżowych. Dość powiedzieć, że formy pod Śnieżką szukało ośmioro późniejszych medalistów z XXXII. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Średnie, miesięczne koszty stadionu w ubiegłym roku w stosunku do 2020 r. spadły z 39 000 zł do 35 000 zł – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Należy tu wymienić koszty pracownicze, opłaty za energię, gaz, wodę, ścieki, ogrzewanie, sprzątanie, wywóz odpadów, ubezpieczenie i ochronę obiektu, monitoring, przeglądy, konserwacje, serwisy i utrzymanie murawy. Ogółem w 2021 r. Stadion kosztował miasto 423 000 zł, lecz mimo że od stycznia do maja mieliśmy twardy locdown, to minione 12 miesięcy zamykamy z przychodami na poziomie 433 000 zł. Pewien dochód przynosi nam sprzedaż karnetów na siłownie, jednak to odpisanie umowy z PZLA na organizację zgrupowań kadry powoduje, że nasz stadion zarabia na siebie. Sportowcy cenią pobyty w Karpaczu zarówno za jakość bazy treningowej jak i warunki socjalne. To daje gwarancję, że pod Śnieżkę w dalszym ciągu będą przyjeżdżać między innymi Justyna Święty - Ersetic, Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek, Patryk Dobek i wiele innych gwiazd polskiej lekkoatletyki.

Twoja reakcja na artykuł?

32
80%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2228
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group