Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6356
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Stadion już wkrótce

Piątek, 3 maja 2019, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 4 maja 2019, 8:19
Autor: WAC
Karpacz: Stadion już wkrótce
Fot. WAC
Lada dzień rozpocznie się wylewanie masy poliuretanowej na bieżnię powstającego stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu. Jest to jeden z ostatnich etapów budowy obiektu.

Według planów, budowa stadionu ma zakończyć się do końca czerwca. Większość prac budowlanych została już ukończona. Gotowy jest też budynek na stadionie we wnętrzach, gdzie będzie między innymi profesjonalna siłownia oraz sala konferencyjna. Do wykonania poza bieżnią zostały jeszcze ścieżka okólna, biegnąca koroną obiektu, pump track, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy i tor treningowy dla narciarzy.

Przypomnijmy. Obiekt w Karpaczu będzie drugim najwyżej położonym stadionem lekkoatletycznym w Polsce. To sprawia, że już w tej chwili kierowanych jest wiele zapytań o możliwości organizowania tu zgrupowań sportowych.

Obiekt będzie spełniał wszelkie wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Co ważne - stadion nie będzie służył jedynie sportowcom wyczynowym, ale będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Koszt budowy stadionu wraz z zapleczem wynosi 24 miliony złotych. Miastu udało się uzyskać na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

45
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
699
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group