Czytających: 11736

Białka Tatrzańska: Srebro i brąz dla jeleniogórskich sztafet

Piątek, 14 marca 2014, 12:55
Aktualizacja: 13:13
Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy podczas ostatniej konkurencji Ogólnopolskiej Gimnazjady i Igrzysk oraz Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych – sztafety na dystansie 4x2km MIX (pierwsze dwie zmiany stylem klasycznym, kolejne dwie dowolnym). Zawodnicy urodzeni w latach 1998–2000 (junior C i starszy rocznik juniora D czyli III – I klasa gimnazjum) reprezentowali w tym biegu swoje kluby.

Wśród chłopców zwyciężył UKN Melafir Czarny Bór (Wojciech Janik, Wojciech Filip, Damian Marczak i Przemysław Pancerz), czyli zawodnicy trenujący na co dzień biathlon. Miejsce drugie dla MULKS Tomaszów Lubelski (Jan Żółkiewski, Karol Smoluch, Tomasz Krawczyk i Szymon Sikora), a brązowe medale wywalczyli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (Oskar Wysocki, Michał Skowron, Kacper Bergański i Michał Boreczek) i trenerzy: Waldemar Matusiak, Wojciech Smykowski, Jan Framiński. Łącznie sklasyfikowano 9 sztafet.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z UKS Krokus Ciche 1 (Magda Piczura, Natalia Michalczak, Kornelia Marszałek i Joanna Jakieła). Medale srebrne wywalczyły zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (Kamila Boczkowska, Patrycja Rurecka, Łucja Barzak i Klaudia Szpak) trenowane przez: Waldemara Matusiaka oraz Magdalenę Nykiel. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki LKS Klimczok Bystra (Kamila Adamczyk, Weronika Mikociak, Maria Duda, Justyna Wandzel).