Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Spuszczą ścieki za pół ceny

Wtorek, 4 maja 2010, 9:57
Aktualizacja: 10:00
Autor: Karolina
REGION: Spuszczą ścieki za pół ceny
Fot. Karolina
Mieszkańcy niektórych gmin wpiętych do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji mogą już przyłączać się do nowej kanalizacji. Dla tych, którzy zrobią to do końca sierpnia br. przygotowano 50–procentową zniżkę na opłatę za ścieki przez pierwsze trzy miesiące.

Stanisław Dziedzic, prezes KSWIK, poinformował, że na terenie gmin objętych pierwszym etapem inwestycji wodno-kanalizacyjnej dobiegają końca albo zostały już zakończone roboty budowlane.

Tam, gdzie projekt pod nazwą „Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, etap I” został już zakończony, istnieje możliwość przyłączania nieruchomości do kanalizacji sanitarnej. Informacja dotyczy mieszkańców Kowar, Mysłakowic i Podgórzyna. Natomiast w Szklarskiej Porębie, gdzie prace jeszcze trwają, można już uzyskać stosowne zezwolenia określające wpięcie i podłączanie nieruchomości do nowych kolektorów ściekowych.

Żeby przyłączyć budynek do sieci kanalizacyjnej, trzeba udać się do najbliższego oddziału KSWiK i wypełnić bezpłatny wniosek o wydanie warunków technicznych dostawy wody oraz odprowadzania ścieków z nieruchomości. We wniosku należy podać przybliżoną ilość metrów sześciennych ścieków, adres budynku i jego rodzaj. Trzeba też załączyć mapkę sytuacyjno-wysokościową oraz kopię dokumentu z tytułem prawnym obiektu.

Na tej podstawie KSWiK wskaże warunki techniczne. Pomocy i wszelkich porad, związanych z możliwością przyłączenia się do nowej sieci, udzielają pracownicy poszczególnych oddziałów. Obowiązkiem spółki jest doprowadzenie przyłącza kanalizacyjnego do granicy działki. Przyłączenie budynków na terenie danej nieruchomości należy już do właścicieli. Wszelkie pytania dotyczące kanalizacji i wodociągów powinny być kierowane do KSWiK-u.

– Zachęcamy więc do regulowania obowiązków w zakresie właściwego rozwiązania gospodarki ściekowej państwa nieruchomości z własnej inicjatywy – przekonuje prezes spółki, Stanisław Dziedzic. Osoby, które przyłączą się do sieci kanalizacji sanitarnej do końca sierpnia tego roku, będą przez okres trzech miesięcy po przyłączeniu płaciły za ścieki tylko 50 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group