Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5157
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzedawał pirackie programy. Wpadł w ręce policji

Poniedziałek, 28 marca 2011, 15:04
Aktualizacja: 15:06
Autor: KMP
W Internecie i na własnej stronie internetowej oferował do sprzedaży „interfejsy” komputerowe służące do diagnostyki systemów komputerowych samochodów. Wstępnie straty pokrzywdzonych wynoszą około 75 tysięcy złotych.

25 marca 2011 roku policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o naruszenie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna prowadził własną działalność gospodarczą. Najprawdopodobniej od stycznia 2010 roku oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych i na własnej stronie interfejsy diagnostyczne wraz z pirackimi wersjami programów komputerowych służące do diagnostyki systemów komputerowych samochodów.

Do sprzedaży trafiły pirackie programy służące do diagnostyki błędów systemów komputerowych w samochodach różnych marek .Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 75 tysięcy złotych. – Mężczyzna sprzedał co najmniej 70 takich programów. Koszt zakupu jednej licencji wynosi 3000 zł – ustaliła policja.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer, dwa dyski twarde oraz kilkanaście płyt CDR. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group