Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 9 stycznia
Imieniny: Juliana, Marceliny, Marianny
Czytających: 6723
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spróbuj swoich sił w I Półmaratonie Jeleniogórskim

Czwartek, 21 marca 2013, 17:52
Aktualizacja: 17:52
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Spróbuj swoich sił w I Półmaratonie Jeleniogórskim
Fot. archiwum
Majówka na sportowo? 3 maja rozegrany zostanie I Półmaraton Jeleniogórski, trasa liczyć będzie 21,097 km i składać się będzie z dwóch rund po 10,5 km poprowadzonych ulicami Jeleniej Góry. Start i meta znajdować się będzie na Placu Ratuszowym. Trasa w 95% planowana jest asfaltowymi ulicami miasta, niewielkie fragmenty stanowić będzie równa kostka granitowa, nie utrudniająca biegu.

Biuro zawodów w Pasażu Grodzkim (50 m od miejsca startu/mety), przy klubie fitness Condizione, umożliwi uczestnikom skorzystanie z toalet, pryszniców, przebieralni i depozytu aby w łatwy i szybki sposób przygotować się do startu, a po biegu w komfortowych warunkach wrócić do domu. Dla ułatwienia formalności związanych ze startem (odbiór nr startowych, pakietów, itp.). Biuro zawodów będzie już dostępne dla zawodników 2 maja w godz. 16.00 – 21.00 oraz w dniu startu w godz. 8.00 – 10.30.

Start wyścigu nastąpi o godz. 11.00, pole startowe zostanie podzielone na sektory. Sektory będą oznakowane tablicami z zakładanym czasem biegu. Zawodnicy znając swoje możliwości ustawiają się w odpowiednim sektorze. Trasa wyścigu będzie oznakowana co 1 km pionowymi tablicami. Na trasie będzie zlokalizowanych 5 punktów żywieniowych – stoły będą ustawione w następujący sposób – namaczanie, woda, Enervit, owoce (banany i pomarańcze). Po przekroczeniu mety uczestnicy również będą mogli skorzystać z bufetu.

Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal ukończenia I Półmaratonu Jeleniogórskiego.

Szczegóły techniczne Półmaratonu Jeleniogórskiego:

- Dystans: 21,097 km
- Data: 3 Maja, godz. 11.00
- Start i Meta: Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze
- Punkty żywieniowe – 4,0 km, 7,0 km, 11,0 km, 14,5 km, 17,5 km, meta
- Przebieg trasy ulicami Jeleniej Góry: II rudny - Start – Plac Ratuszowy – Długa – Krótka – Bankowa – Piłsudskiego – Sudecka – Aleja Solidarności – W. Pola – 1 Maja – Kubsza – Kilińskiego – Pijarska – Jelenia – 1 Maja – Okrzei – Pocztowa – 1 Maja – Konopnickiej – Solna – Szkolna – Plac Ratuszowy-

META
- nawierzchnia trasy – asfalt 95% / kostka brukowa 5%
- całkowita suma przewyższeń – 170 m
- wysokość Startu/Mety – 341 m n.p.m.
- najwyższy punkt trasy – 380 m n.p.m.
- najniższy punkt trasy – 331 m n.p.m.

Wszelkie informacje na stronie www.superbieg.pl

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
418
Powinna obowiązywać
16%
Opłaty powinny wzrosnąć
4%
Powinna zostać zlikwidowana
80%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jedna zmiana, która wystrzeli Twój testosteron
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Planetarium może przyjechać do Was
 
Ciekawe miejsca
Jedli, pili i sądzili – Karczma Sądowa w Bukowcu
 
Kilometry
Na obwodnicę Kaczorowa jeszcze długo poczekamy
 
Aktualności
Wiewiórki nie zamarzną w Parku Norweskim w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group