Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6870
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawdzali na olimpiadzie wiedzę o turystyce

Wtorek, 8 stycznia 2019, 12:18
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 12:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sprawdzali na olimpiadzie wiedzę o turystyce
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych odbyła się VI edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Był to etap okręgowy, na który zakwalifikowali się uczniowie z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Olimpiada Wiedzy o Turystyce organizowana jest przez Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat nad wydarzeniem objęły m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna czy Zarząd Główny PTTK.

Po szkolnych eliminacjach, do etapu okręgowego dostali się najlepsi ze swoich placówek. Drugi etap, który odbył się w Jeleniej Górze był sprawdzianem wiedzy dla uczniów szkół dolnośląskich i opolskich. Za każdym razem organizatorzy biorą na tapetę inny obszar turystyki, tym razem padło na przyrodę.

Jest to wiedza zdobywana na co dzień, ale trzeba też ją poszerzać. Teraz tematem olimpiady jest przyrodą, którą bardzo lubię - powiedziała Anna Jarosz, uczennica IV klasy jeleniogórskiego "Ekonoma", która chce kontynuować edukację na turystyce w jeleniogórskim wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego lub w Zielonej Górze na geodezji i kartografii. - Mam nadzieję, że będzie dużo o Parkach Narodowych czy UNESCO - mówiła przed rozpoczęciem olimpiady A. Jarosz, która była jedną z dwóch reprezentantek miejscowej szkoły.

Zanim uczestnicy przystąpili do sprawdzianu wiedzy, przywitano zaproszonych gości, a na rozluźnienie grupa animatorek (z wokalistką) zaprezentowała układ taneczny do piosenki Eda Sheerana, który nie tak dawno odwiedził nasz region.

W miniony piątek w "Ekonomie" odbywała się Olimpiada Wiedzy o Hotelarstwie, na którą zjechało 30 uczniów, a na poniedziałkowej olimpiadzie turystycznej pojawiło się 10 osób. Wyniki obu olimpiad poznamy w późniejszym terminie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group