Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3513
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawdź się w Teście Coopera

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 października 2015, 15:08
Aktualizacja: 15:14
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Park Sportowy Złotnicza zaprasza jeleniogórzan na Test Coopera.

Komunikat organizatora:

Nie ważne czy jesteś początkującym czy zaawansowanym sportowcem, wpadnij do nas i sprawdź się. Przygotowaliśmy szereg atrakcji dodatkowych m.in. Akademię Biegową Brooks - podczas której przetestujesz na własnych nogach profesjonalne obuwie biegowe. Testy pulsometrów marki POLAR. Konsultacje z Instruktorem

Test Coopera Parku Sportowego Złotnicza wpisany jest w kalendarza ogólnopolskiego "Testu Coopera dla Wszystkich"

Co to jest Test Coopera ?
Test Coopera to popularny test sprawnościowy, opracowany latach '60 XX wieku na potrzeby armii amerykańskiej przez Doktora Kennetha Coopera. Polega na próbie pokonania jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Na podstawie pokonanego dystansu można ocenić w jakiej jesteś formie fizycznej. Oczywiście im szybciej biegniesz, tym dłuższy dystans pokonasz. Standardowo test Coopera kończy się wydaniem oceny: czy jesteś w dobrej czy słabej formie, dodatkowe parametry brane pod uwagę to płeć i wiek.

Kiedy, kto?
8.10 ( czwartek) – 8:00 – 15:00 – Test Coopera dla szkół
9.10 ( piątek) – 8:00 – 15:00 – Test Coopera dla szkół

Prosimy nauczycieli o wcześniejsze zarezerwowanie godziny testu dla swoich grup pod numerem telefonu 885 151 678

10.10 ( sobota) – 15:00 – 18:00 – Test Coopera mieszkańców
11.10 ( niedziela) – 9:00 – 13:00 – Test Coopera mieszkańców

ZAPISY POD LINKIEM: http://goo.gl/forms/nUpDhkH7WL

Jak to zrobimy?
Wystartujesz w grupie 20 osobowej co 20 min wg harmonogramu godzinowego zaproponowanego w formularzu zapisów. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów, ułatwi nam to pracę. Możesz również zgłosić się na miejscu w Biurze Testu na Stadionie.

Do pomiaru dystansu możesz użyć aplikacji np. Endomondo, lub zdać się na pracę analogową instruktorów sportu.

Czy to wydarzenie jest dla Ciebie?
Jeśli jesteś początkującym biegaczem – przyjdź przetestuj się, porozmawiaj z trenerem, zapoznaj się z wiodącymi markami i trendami runku biegowego.

Jeśli jesteś już aktywnym biegaczem masz przed sobą nie lada okazje sprawdzenia swoich możliwości w grupie, taka konfrontacja zawsze wypada inaczej jak test w pojedynkę. Przetestujesz na własnej skórze nowinki od i Brooksa i Polara.

Ile to kosztuje?
Udział w naszym Teście jest bezpłatny

Co zrobić by dobrze wypaść w Teście + Przebieg

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu na wyraźny sygnał możesz się zatrzymać i sprawdzić przebytą odległość jeśli używasz aplikacji na telefon komórkowy, lub inne urządzenie. Jeśli nie, poczekaj na naszego instruktora. Podejdzie do Ciebie i poda dystans.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeleń 8-10-2015 13:46
test coopera oto szczyt pomysłowości pracowników z parku zlotnicza :) może coś bardziej ambitnego wymyślicie, coś co sprawi że to miejsce ożyje i trafią do nie go jeleniogórzanie a nie garstka biegaczy
~klasownik 8-10-2015 14:20
Jakieś 2.5km bym zrobił, nie więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group