Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8995
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprawdź, czy masz cukrzycę. Bezpłatne badania do 27 kwietnia

Wtorek, 24 kwietnia 2012, 9:49
Aktualizacja: 9:52
Autor: Accipiter
Wczoraj ruszyła ogólnopolska akcja „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”. W jej ramach do 27 kwietnia mieszkańcy kilku miast Polski, w tym Jeleniej Góry, mogą zgłaszać się na bezpłatne badania na cukrzycę typu 2.

Akcja skierowana jest do osób zagrożonych tym rodzajem cukrzycy m.in. z widoczną nadwagę lub otyłością, mających krewnych z cukrzycą typu 2, kobiety, które urodziły dziecko ważące ponad 4 kg lub miały cukrzycę ciążową, pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu lub trójglicerydów, a także pacjenci z chorobą układu sercowo-naczyniowego oraz ci, u których w poprzednim badaniu stwierdzono nieprawidłowy poziom glukozy na czczo (powyżej 100 mg na decylitr, tj. na 100 ml) lub nietolerancję glukozy. Ryzyko cukrzycy typu 2 wzrasta też po 45 roku życia.

- Na badania można się zgłaszać po posiłku. Testy polegają na pomiarach poziomu tzw. hemoglobiny glikowanej, który pozwala ocenić stężenie glukozy we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy – tłumaczy Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS", która współorganizuje akcję.

Badania prowadzone są w Poradni Diabetologicznej przy ul. Ogińskiego 6.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group