Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6944
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sprawcy pobicia klienta dyskoteki Fantasy Park przed sądem

Sobota, 1 grudnia 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: 112
Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Zgorzelca: 36–letniemu Krzysztofowi K. i 37–letniemu Jarosławowi L., którym zarzucono pobicie w dniu 28 lipca br. na terenie Zgorzelca Artura Ś. w wyniku którego doznał obrażeń, zagrażających życiu. – W toku prowadzonego postępowania ustalono, że wymienieni w okresie kiedy doszło do popełnienia czynu zatrudnieni byli w charakterze pracowników realizujących zadania ochrony osób oraz mienia w lokalu rozrywkowym Fantasy Park znajdującym się w Centrum Handlowo–Rozrywkowym Plaza w Zgorzelcu. Przy czym nie posiadali licencji pracownika ochrony i nigdy nie ubiegali się o jej przyznanie – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Do zdarzenia doszło 28 lipca br. Wtedy obaj mężczyźni pracowali w lokalu od godz. 21.00. W tym czasie jednym z klientów dyskoteki był Artur Ś., który przebywał w towarzystwie innych osób. Około godz. 00.30 na zewnątrz lokalu, jeszcze na terenie galerii handlowej, pomiędzy Arturem Ś. a jedną osób mu towarzyszących doszło do sprzeczki, która przerodziła się w szarpaninę. Ochrona obiektu wezwała wsparcie grupy interwencyjnej i policji. Artur Ś. w chwili podjęcia interwencji przez patrol policji uspokoił się a następnie powrócił do wnętrza dyskoteki i stanął przy barze. Wkrótce dołączyli do niego podejrzani, którzy wcześniej obserwowali zajście na zewnątrz lokalu. Po trwającej parę minut rozmowie, bez powodu, zaczęli zadawać Arturowi Ś. ciosy w twarz na skutek czego upadł na podłogę. Następnie kilkakrotnie kopnęli go, po czym trzymając za ręce przeciągnęli pod próg wyjścia bocznego z dyskoteki. Artur Ś. stracił wówczas przytomność.

- Na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji wezwali pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony ocknął się i samodzielnie wszedł do karetki. Jednakże po przewiezieniu na oddział ratunkowy lokalnego szpitala odmówił poddaniu się badaniom i go opuścił. Następnie w okolicach szpitala spotkał swoich znajomych, którzy przybyli tam, aby ustalić jego stan zdrowia. Po przejściu niewielkiej odległości Artur Ś. zasłabł. Ponownie przewieziony do szpitala został zakwalifikowany do pilnego zabiegu chirurgicznego - informuje Violetta Niziołek.

Podejrzani przyznali się do pobicia Artura Ś., jednak stwierdzili, że działanie ich wynikało z agresywnego zachowania pokrzywdzonego. Grozi im do 10. lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Wydział II Karny wyznaczył termin rozprawy na dzień 10 grudnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group