Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6763
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawcy pobicia klienta dyskoteki Fantasy Park przed sądem

Wiadomości: Region
Sobota, 1 grudnia 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: 112
Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Zgorzelca: 36–letniemu Krzysztofowi K. i 37–letniemu Jarosławowi L., którym zarzucono pobicie w dniu 28 lipca br. na terenie Zgorzelca Artura Ś. w wyniku którego doznał obrażeń, zagrażających życiu. – W toku prowadzonego postępowania ustalono, że wymienieni w okresie kiedy doszło do popełnienia czynu zatrudnieni byli w charakterze pracowników realizujących zadania ochrony osób oraz mienia w lokalu rozrywkowym Fantasy Park znajdującym się w Centrum Handlowo–Rozrywkowym Plaza w Zgorzelcu. Przy czym nie posiadali licencji pracownika ochrony i nigdy nie ubiegali się o jej przyznanie – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Do zdarzenia doszło 28 lipca br. Wtedy obaj mężczyźni pracowali w lokalu od godz. 21.00. W tym czasie jednym z klientów dyskoteki był Artur Ś., który przebywał w towarzystwie innych osób. Około godz. 00.30 na zewnątrz lokalu, jeszcze na terenie galerii handlowej, pomiędzy Arturem Ś. a jedną osób mu towarzyszących doszło do sprzeczki, która przerodziła się w szarpaninę. Ochrona obiektu wezwała wsparcie grupy interwencyjnej i policji. Artur Ś. w chwili podjęcia interwencji przez patrol policji uspokoił się a następnie powrócił do wnętrza dyskoteki i stanął przy barze. Wkrótce dołączyli do niego podejrzani, którzy wcześniej obserwowali zajście na zewnątrz lokalu. Po trwającej parę minut rozmowie, bez powodu, zaczęli zadawać Arturowi Ś. ciosy w twarz na skutek czego upadł na podłogę. Następnie kilkakrotnie kopnęli go, po czym trzymając za ręce przeciągnęli pod próg wyjścia bocznego z dyskoteki. Artur Ś. stracił wówczas przytomność.

- Na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji wezwali pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony ocknął się i samodzielnie wszedł do karetki. Jednakże po przewiezieniu na oddział ratunkowy lokalnego szpitala odmówił poddaniu się badaniom i go opuścił. Następnie w okolicach szpitala spotkał swoich znajomych, którzy przybyli tam, aby ustalić jego stan zdrowia. Po przejściu niewielkiej odległości Artur Ś. zasłabł. Ponownie przewieziony do szpitala został zakwalifikowany do pilnego zabiegu chirurgicznego - informuje Violetta Niziołek.

Podejrzani przyznali się do pobicia Artura Ś., jednak stwierdzili, że działanie ich wynikało z agresywnego zachowania pokrzywdzonego. Grozi im do 10. lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Wydział II Karny wyznaczył termin rozprawy na dzień 10 grudnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 1-12-2012 9:10
Tak ich wychowano - te zwierzeta powinni uprawiac takie ekscesy na winnych ich uksztaltowania. ROWY,KAMIENIOLOMY dozywotnio. Takie luje nie nadaja sie do resocjalizacji..
~Pytanie 1-12-2012 9:59
W Jelonce jest taki śmiec oKonek :) co napada w kilku . Poszedłeś oKonku na przetarg o Szalet ? Czy dalej grasz wariata golasie .
~Obywatel_ 1-12-2012 10:04
Niedawno w Jeleniogórskiej Atrapie było coś takiego i przeważnie co tydzień jest ktoś "Bardzo grzecznie" wyprowadzany z dyskotek.
~who care 1-12-2012 10:08
"newsy" sięgają już cienkich jak woda po obierkach tematów odległego o 70km pogranicza,teraz czekamy na newsa że marian z suwałk ukradl krowę zdzichowi w ełku.
~HaHA 1-12-2012 10:19
Zamiast do więzienia wysłać tych palantów do kopania rowów lub do kamieniołomów na całe życie i niech tak zasuwają od rana do wieczora w czynie społecznym. Może wtedy barany nauczą się szacunku do innych osób!
~pitu pitu 1-12-2012 10:24
wielkie halo ze Zgorzelca.. jakby u nas nikt w mordę nie oberwał
~cisnijpytani 1-12-2012 11:41
Co ty chcesz od OkOnKa w klubach potrzebny jest walker z TEXASU ma za darmo worek treningowy i szacunek respekt poważanie hehehehe jest wielki zamożny inteligętny ,zwariowany zabawny przystojnyz wielkim panem P yo yo
~luzblus 1-12-2012 12:50
Nie oceniam i nie osądzam nikogo ale z treści artukółu wynika że poszkodowany zachowywał się agresywnie. Nie ma co się dziwić że dostał wpie.... Agresja rodzi agresję. Po co idzie sie do klubu? Po to żeby pocwaniakować czy pobawić się. Ja wolę ta druga opcję. Sa tacy co wola pocwaniakować i tacy którzy na takich tylko czekają żeby miec pretekst aby im spuścić manto. Ja nie zwracam uwagi na jednych i drugich sa dla mnie pustym tłem i jakos zawsze się dobrze bawie i nic złego mi się nie dzieje.
rymcycymcy 1-12-2012 15:27
10:24 | ~pitu pitu | ...bardzo słuszna uwaga ! :) ...cudze chwalicie, swego nie znacie ! :)
Niggers™ 1-12-2012 16:45
Do Piekła !
Piipi Jelonkowa 1-12-2012 17:13
..do - [~Niggers] ~POUCZENIE ! .. nie odsyłaj *ich do Piekła ! .. bo bo *tam Diabły doprawiają .. *mężczyznom rogi !
~@ agresjarod 1-12-2012 18:39
Fragment protokołu przesłuchania Seweryna M., podejrzanego o zgwałcenie Wioletty K.: „(…) Zeznaje, że nigdy w życiu nie miałem zamiaru zgwałcić Wioletty K., lecz ta * dobrowolnie mi się podłożyła, więc sama sobie zawiniła. Wyjaśniam również, że ta cała afera ze zgwałceniem to wredna robota jej matki – Karoliny K.(również stara *), która od pewnego czasu usilnie i osobiście chce się ze mną przespać, lecz ja nie tknąłbym tej * bez wypicia przynajmniej jednego litra wódki (…)”.
~ja on 2-12-2012 2:20
a mi w jeleniej na baletach nikt nie podskoczy okonek czy rekin to dla mnie PŁOTKA wale w mazak i tyle w temacie. Łapa wielka wycwiczona jak w Głupi Łeb dostanie jeden z drugim to wiecej nie beda szukaloi zaczepasa
~przeciwny 2-12-2012 8:58
nie ma to jak obdukcja i założenie sprawy, zawsze działa na takich pajaców ,jeszcze o odszkodowanie się postarać i nie trząść dupą bo leszcz może postraszy ale już nie dotknie :)
~ 2-12-2012 17:29
okonek jest gitttttt ziommmmmmm

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group