Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z wielką architekturą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 września 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:50
Autor: RED
Fot. SARP
Stowarzyszenie Architektów RP w Jeleniej Górze zaprasza na kolejne wydarzenie Karkonoskiego Salonu Architektonicznego: wykład Krzysztofa Ingardena, szefa pracowni Ingarden & Ewŷ Architekci, poświęcony architekturze współczesnej i dokonaniom tej krakowskiej firmy.

– Wykład odbędzie się w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze, w środę 15 września o godzinie 18.00. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę towarzyszącą, prezentującą największe dokonania firmy, wśród nich m.in. Centrum Kongresowe w Krakowie, Pawilon Wystawowo-Informacyjny „Wyspiański 2000” w Krakowie, Muzeum Manggha w Krakowie, Polski Pawilon EXPO 2005 w Archi (Japonia), czy Ambasada RP w Tokio.

Za projekty, między inymi, tych obiektów Krzysztof Ingarden i Jacek Ewŷ otrzymali w 2009 r. Honorową Nagrodę SARP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xxx 14-09-2010 11:42
może niech ci państwo wreszcie wytłumaczą jeleniogórskim włodarzą ,że zakopiańskie domy z bali nie pasują do naszego terenu a poza tym są obrzydliwe i wieśniackie
~ 14-09-2010 14:24
Za te "włodarzą" to powinno ci się urwać kabel od internetu, tłuku...
~architekt-ka 14-09-2010 18:28
Prawda jest taka, że wiele obiektów - fakt! powstaje na naszym terenie- ale sam projekt jest zrobiony przez Architektór-Warszawiaków..Łodzianów czy Poznaniaków.. Znam wielu jeleniogórskich architektów i wszyscy brzydza się renesansowymi ...czy zakopiańskimi obiektami na naszym terenie. Poza tym..powstaje sporo fajnej architektury w Jeleniej..wystarczy poszukać..np rozbudowa Kolegium, Książnica Karkonoska, czy mieszkaniówka zaraz przy ryneczku-flora. Wiecej optymizmu:)
kazimierzp 14-09-2010 19:13
Żadni włodarze nie mają wpływu formalnego na to co powstaje: czy to wzorowana na starym witkiewiczu zakopiańszczyzna, czy na typowych z katalogu obiektów typowych budynkach. Plany określają wysokość, typ dachu i linię zabudowy. Domy projektują osoby uprawnione posiadające stosowne uprawnienia projektowe! @architekt-ka! Czy mam wskazać jeleniogórskich architektów z tytułami mgr architektury projektujących brzydkie i nie przystające do terenu budynki? Nikt z was nie jest święty i nie zasłaniajcie się wrocławskimi, warszawskimi, łodzianami... Jako korporacja zawodowa uchwaliliście kodeks etyczny architekta i niewielu z was go przestrzega! Proponuję redaktorom jelonki aby zajrzeli na ten dokument architektów: "kodeks etyczny", przeczytajcie i zapytajcie się jak to jest przestrzegane!?!
~201009142005 14-09-2010 20:05
Informacja na temat imprezy dostępna jest także na stronach SARP JG: http://sarp.jgora.org.pl/?p=325
~Grendal 14-09-2010 21:08
Panie kazimierzu: a jak jest przestrzegany kodeks urzędnika? :-P
~refleksja 14-09-2010 21:23
"Architekci szanują w swej twórczości wartości zastane, dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe i dbają o ich zachowanie i rozwój. Dążą do podnoszenia jakości życia i zamieszkiwania oraz jakości środowiska i otoczenia, w sposób nienaruszający ich równowagi, działając z przekonaniem, że efekty ich pracy służą szeroko pojętym interesom wszystkich, którzy mogą oczekiwać pożytku i zadowolenia z nich". Przy takiej ogólności formuł, właściwie wszystko można pod nie podpiąć. Coś najszlachetniejszego, i coś najpodlejszego. To z Kodeksu Etyki Zawodowej Architektów. Jakoś tak jest, że lekarze ślubują, że policjanci ślubują, że architekci ślubują, że politycy ślubują, że przed ołtarzem ślubują sobie miłość, że to i tamto. Ludzie przyzwoici zawsze byli w mniejszości. A obecne warunki gry sprzyjają świniom i cynikom. Jelenia Góra nie jest tu wyjątkiem. Bez ścisłych regulacji prawnych i sprawnej egzekucji przepisów, nie wiele się zmieni. Także w zakresie etyki zawodowej architektów.
~3 grosze 15-09-2010 12:34
Dodałbym tu jeszcze konserwatorów zabytków i świętą (podobno) zasadę "Po pierwsze: nie szkodzić". W konfrontacji z ustawą o zamówieniach publicznych powstają warunki sprzyjające j.w. ( czytaj : dzięki takim a nie innym regulacjom prawnym).
~ 15-09-2010 21:44
ad.~ refleksja. W uzupełnieniu Twojego postu dodatkowo zwracam uwagę na przedwczorajsze ślubowanie pierwszoklasistów z ZSET- u Erazma i Pankracego - zorganizowane z inicjatywy dyrektorki "Joanny od aniołów". To prawda zatracany jest sens i ranga ślubowania, gdyż nie ma przełożenia na zawodową etykę. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group