Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8470
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z pracodawcami w „Ekonomie”

Czwartek, 6 czerwca 2013, 10:14
Aktualizacja: 11:01
Autor: Angela
O nowej podstawie programowej, oczekiwaniach pracodawców i możliwościach szkoły rozmawiano wczoraj (05.06) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze podczas seminarium, na które przybyli przedsiębiorcy wszystkich branż, w których kształci szkoła.

Spotkanie przebiegło pod hasłem „Współpraca Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych z pracodawcami w świetle starej i nowej podstawy programowej”.

- Mam nadzieję, że ministerstwo przygotowując nową podstawę programową dla uczniów lepiej przygotuje ich do wejścia na rynek, a my spotykając się z pracodawcami chcemy wspólnie wypracować takie metody pracy i umiejętności, by były one przydatne w miejscu pracy – mówiła Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. - Przedstawiliśmy też pracodawcom nowe wyposażenie, które zostało kupione do naszej szkoły w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego– dodała dyrektor J. Marczewska.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich branż, w których kształci jeleniogórski „Ekonom”: hotelarze, szefowie biur turystycznych, ekonomiści i handlowcy.

- Z uczniami tej szkoły współpracujemy początku istnienia naszych obiektów i trzeba przyznać, że nasz jeleniogórski "Hotelarz" wyróżnia się na tle innych tego typu szkół w Polsce, a przyjmujemy praktykantów z całego kraju – mówił Maciej Białek, dyrektor zarządzający Hotelem Relax w Karpaczu i restauracją Dwór Liczyrzepy. – Oni znają przepisy, wiedzą czego się spodziewać na praktykach i posiadają odpowiednie umiejętności. Mamy podpisaną umowę z zespołem szkół ekonomicznych, dzięki której jeden dzień w tygodniu przez cały rok szkolny, uczniowie przebywają w naszych obiektach, gdzie uczą się praktycznego wykonywania zawodu. Mam nadzieję, że nowa podstawa programowa oraz takie rozmowy, jak dzisiejsze, pozwolą jeszcze lepiej przygotować ich do pracy i zapewnią im jeszcze większe możliwości rozwoju - dodał Maciej Białek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1006
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group