Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5233
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Spotkanie z M. Wawrzyńczakiem pod Szrenicą

Środa, 6 lutego 2019, 7:15
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 10:47
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Spotkanie z M. Wawrzyńczakiem pod Szrenicą
Fot. użyczone
Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Wawrzyńczakiem w niedzielę (10.02) o godz. 16.00.

Spotkanie poprowadzi Jacek Jaśko. Będą rozmawiać o promowanej tego dnia publikacji autorstwa M. Wawrzyńczaka "Michelsbaude. Historia nieistniejącej izerskiej gospody".

Książka jest próbą zarysowania historii i fenomenu nieistniejącej „budy” górskiej zwanej Michelsbaude, która przez ponad sto lat działała niedaleko Rozdroża pod Cichą Równią w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich.

Michelsbaude to leśna chata (leśniczówka i gospoda), która od końca XVIII do początku XX wieku stała samotnie na izerskiej polanie przy historycznym trakcie zwanym Starą Drogą Celną. Wędrowali tędy (narzekając powszechnie na jakość nawierzchni) tragarze szkła i właściciele pobliskich hut szklanych, urzędnicy i politycy, kłusownicy, hrabiowscy leśnicy i drwale, naukowcy i pisarze, artyści. Przyszły prezydent USA jechał tędy latem 1800, a noblista Gerhart Hauptmann dwukrotnie nawiązał do Michelsbaude w swoich dramatach.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group