Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7732
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Spotkanie z Filipem Springerem pod Szrenicą

Środa, 10 lutego 2016, 7:18
Aktualizacja: 7:20
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Spotkanie z Filipem Springerem pod Szrenicą
Fot. MOKSiAL
Jutro (11.02, w czwartek) o godz. 18.00 na skwerze Radiowej Trójki w centrum Szklarskiej Poręby, w ramach Zimowego Festiwalu pod Szrenicą, zaplanowano spotkanie Michała Nogasia z Filipem Springerem. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie we współpracy z Programem III Polskiego Radia. Wstęp wolny.

Filip Springer (rocznik 1982), absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (archeologia z antropologią kulturową) na UAM w Poznaniu, na co dzień pracuje jako fotoreporter i dziennikarz. Publikował m.in. w “Polityce”, “Rzeczpospolitej”, “Przekroju”, “Tygodniku Powszechnym” i “Zwierciadle”. Autor książek reportażowych: “Miedzianka. Historia znikania”, “Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, “Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, “Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach” i “13 pięter”. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), laureat trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012).

Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Książka “Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia 2012 i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. Z kolei “Źle urodzone” wybrano do Plebiscytu 2012 w Radiowym Domu Kultury w Programie 3 Polskiego Radia w kategorii “Książka roku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group