Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8804
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie policjantki z seniorami

Sobota, 26 września 2020, 13:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie policjantki z seniorami
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórska policjantka w ramach działań prewencyjnych „Wzorowy senior” spotkała się 24 września 2020 roku z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej MOPS w Jeleniej Górze.

Głównym tematem było bezpieczeństwo osób starszych, w szczególności zwrócenie uwagi na działania oszustów podszywających się pod policjantów lub osoby najbliższe. Na koniec policjantka rozdała uczestnikom spotkania przyłbice.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Działania te realizowane były w oparciu głównie o program prewencyjny „Wzorowy Senior”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak: kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań. Szczególną uwagę policjantka zwróciła na oszustwa dokonywane metodą na „policjanta”, „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, w jaki sposób działają przestępcy oraz w jaki sposób reagować w przypadku takiego zdarzenia. Podczas spotkania policjantka poruszyła również tematy dotyczące przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpieczeństwa na drodze, przypominała o noszeniu odblasków, które mogą uratować życie czy zdrowie, ale przede wszystkim dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – informuje rzecznik KMP w Jeleniej Górze Edyta Bagrowska.

Policjantka przypomniała seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowała, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo, a także przypomniała o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania. W związku z zagrożeniem koronawirusem policjantka wszystkim uczestnikom rozdała przyłbice.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group